Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Nocne czytanie w Krasieninie - edycja...

Aktualności

Nocne czytanie w Krasieninie - edycja VII

Nocne czytanie w Krasieninie - edycja VII

30.11.2017

17 i 18 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Krasieninie już po raz siódmy zorganizowaliśmy akcję czytelniczą dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Bieżąca edycja przebiegała pod hasłem: Jak rozmawiać z psem. Wszystkie działania zaproponowane naszym uczniom zmierzały do pogłębienia wiedzy nt. relacji człowieka i psa.

Pani dyrektor Anna Czernicka – Szpakowska, rozpoczynając spotkanie, podkreśliła wartość kontaktu dziecka z literaturą i zapowiedziała naszą główną atrakcję: gości ze Stowarzyszenia Łapa na szlaku. W sali gimnastycznej pojawiły się panie: Joanna Kopczyńska – Babut i Renata Sadowska - trenerki zajmujące się dogoterapią i szkoleniami psów ze swoimi podopiecznymi - psami terapeutami: Lulu (suczką rasy Schipperke), Gabi i Callisto de Rancho Jerez (owczarkami belgijskimi). Uczniowie byli niezwykle zainteresowani pokazem psich umiejętności wykorzystywanych w pracy terapeutycznej oraz w psich sportach.  Uzyskali też wiele ciekawych odpowiedzi na pytania o właściwe zachowanie wobec psa w sytuacjach trudnych i sprawiających zagrożenie. Dowiedzieli się też,  jak traktować psy na co dzień oraz jak rozumieć i odczytywać sygnały wysyłane przez psa.

W spotkaniu promującym czytelnictwo nie mogło zabraknąć książek i ich czytelników. Przygodę z czytaniem rozpoczął nasz kolejny gość – pani Renata Antoszek – dyrektor Biblioteki Publicznej w Niemcach, która przybliżyła uczniom historię przyjaźni ludzi ze swoimi wiernymi towarzyszami – psami. Uczniowie klasy IV a i IV b czytali swoim starszym kolegom najciekawsze fragmenty z powieści i wybrane wiersze poświęcone relacjom: człowiek – pies. Gratulujemy czwartoklasistom zdolności w recytowaniu poezji i umiejętności wspaniałej interpretacji prozy.

To nie koniec atrakcji. Każda z klas przygotowała autorski wizerunek psa, każdy z uczestników spotkania mógł zaprezentować swój talent, wziąć udział w karaoke czy obejrzeć ciekawy film. Nie zabrakło też strawy dla ciała, czyli biesiady obfitującej w smakołyki, którą przygotowały nasze wspaniałe mamy pod przewodnictwem p. Małgorzaty Guz - Przewodniczącej Rady Rodziców w naszej szkole.

Miłym i pożytecznym akcentem naszego spotkania była zbiórka karmy i koców dla psów ze schroniska dla zwierząt. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wielkie serce.

Potwierdzeniem wielu przeżyć i emocji naszych uczniów wywołanych atrakcjami wieczoru była noc, w trakcie której szkoda było czasu na sen.

Dziękujemy sponsorom naszego spotkania: Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego "RYJEK" Spółka Jawna - Woźniak i Spółka oraz Spółdzielni Rolniczo – Handlowej Samopomoc Chłopska – Piekarnia Niemce  za przekazanie pysznej wędliny i wspaniałych drożdżówek dla dzieci.

Mamy nadzieję, że zaproponowane działania i liczne przeżycia zaowocują poszukiwaniem wiedzy, przeżyć i informacji w literaturze pięknej oraz popularnonaukowej.

Beata Preidl
Katarzyna Bataszew

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90