Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Piękny jubileusz par małżeńskich z...

Aktualności

Piękny jubileusz par małżeńskich z naszej gminy

Piękny jubileusz par małżeńskich z naszej gminy

28.11.2017

W sobotnie popołudnie, 18 listopada 2017 r. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Niemcach odbył się szczególny jubileusz. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, udekorował medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” pary z naszej gminy, które przeżyły razem 50 lat.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w intencji małżonków w kościele parafialnym p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach. Tuż po liturgii każda z szacownych par otrzymała z rąk ks. wikariusza Andrzeja Andruszaka pamiątkowe dyplomy.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole w Niemcach, gdzie Wójt Krzysztof Urbaś w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Sławomira Mroczka, swojego Zastępcy Iwony Pulińskiej, Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Doroty Gajo oraz Dyrektora tutejszej placówki oświatowej Jerzego Wójcika, odznaczył szacownych jubilatów medalem nadawanym z tej okazji przez Prezydenta RP. Nie obyło się bez toastu wzniesionego lampką szampana oraz wspaniałego tortu.

O oprawę artystyczną tego wydarzenia zadbała młodzież z tutejszej szkoły, jak również Gminna Orkiestra Dęta. Uroczystość zakończyła się wspólnymi tańcami przy tradycyjnych utworach ludowych w wykonaniu zespołu „Dysowiacy”.

Wszystkim jubilatom życzymy wiele lat w zdrowiu i wzajemnej miłości.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90