Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Koncert Patriotyczny "A to Polska...

Aktualności

Koncert Patriotyczny "A to Polska właśnie..." w Niemcach

Koncert Patriotyczny "A to Polska właśnie..." w Niemcach

15.11.2017

11 listopada świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W tym dniu w Europejskim Ośrodku Integracyjnym w Niemcach odbył się koncert patriotyczny pt. „A to Polska właśnie…”, na który zaprosił Chór Męski Bas Canto. Do współpracy włączyła się Szkoła Podstawowa w Niemcach. Jak w poprzednich latach koncert połączył różne dziedziny sztuki: śpiew, muzykę, recytację, teatr, malarstwo…

Spotkanie rozpoczęła scena z dramatu Stanisława Wyspiańskiego  „Wesele” wyjaśniająca tytuł i odpowiadająca na pytanie, gdzie szukać Polski, odegrana przez Paulinę Adamczyk i Błażeja Barszcza.

Uroczystość zgromadziła bardzo liczną publiczność. Wraz ze społecznością naszej gminy świętował  jej gospodarz Wójt Krzysztof Urbaś wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Mroczek oraz Wiceprzewodnicząca Beata Zgierska. Były pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru, wystawa malarstwa Marii Kruk oraz koncert laureatów IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Wystąpili gimnazjaliści z Niemiec i Krasienina : Karolina Polkowska, Paulina Adamczyk, Aneta Czerwonka, Julia Drzymała, Patrycja Misiurek.

W drugiej części koncertu wspólnie śpiewaliśmy pieśni i piosenki patriotyczne z różnego okresu naszych dziejów.

Potem był czas na słodki poczęstunek  oraz rozmowy, dyskusje, dzielenie się wrażeniami.

Polska pieśń i poezja zjednoczyły naszą społeczność, przypomniały ważne momenty historii ojczystej, wywołały refleksje i wzruszenia, tworząc wyjątkową atmosferę.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90