Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Ślubowanie pierwszoklasistów w...

Aktualności

Ślubowanie pierwszoklasistów w naszych szkołach

Ślubowanie pierwszoklasistów w naszych szkołach

31.10.2017

Uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych na ten dzień czekali od początku września. Nawiązując do Dnia Edukacji Narodowej, obchodzonego 14 października, w okolicach tej daty we wszystkich szkołach podstawowych z terenu naszej gminy odbyły się uroczyste ślubowania pierwszoklasistów połączone z pasowaniem na ucznia.

W każdej ze szkół kandydaci na ucznia, z radością i uśmiechem na twarzy prezentowali społecznościom szkolnym oraz rodzicom swoje umiejętności, udowadniając gotowość do bycia wzorowymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania każdy uczeń został pasowany symbolicznym ołówkiem przez dyrektora szkoły.

Po części oficjalnej były również upominki, życzenia i słodki poczęstunek. Ten wyjątkowy dzień z pewnością zapadnie na długo w pamięci naszych „pierwszaków”.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkolnych uroczystości w Dysie, Rudce Kozłowieckiej, Niemcach i Jakubowicach Konińskich.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90