Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Oficjalne otwarcie gruntownie...

Aktualności

Oficjalne otwarcie gruntownie przebudowanej trasy z Ciecierzyna do Pólka

Oficjalne otwarcie gruntownie przebudowanej trasy z Ciecierzyna do Pólka

09.10.2017

W środę 27 września 2017 r. o godz. 14.00 na drodze powiatowej nr 1546L w miejscowości Pólko nastąpiło symboliczne otwarcie zmodernizowanej drogi na trasie Ciecierzyn – Dys – Pólko.

Gruntowna przebudowa blisko 5,5 kilometrowego odcinka trasy z Ciecierzyna do Pólka to największa pod względem wielkości zaangażowanych środków finansowych, tegoroczna inwestycja na terenie Gminy Niemce. Prace przy realizacji tego zadania rozpoczęły się wiosną br. i obejmowały całkowitą wymianę nawierzchni, przebudowę już istniejących chodników, w których zamontowano odpływy burzowe i kanał technologiczny do instalacji przewodów światłowodowych. Wartość inwestycji to ponad 4,1 mln zł, z czego ok. 75% to dotacje zewnętrzne m.in. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali między innymi: Proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Dysie ks. kan. Robert Brzozowski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta, Starosta Lubelski Paweł Pikula, Henryk Smolarz Dyrektor Regionalnego Biura Energii przy Urzędzie Marszałkowskim, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś oraz Przewodniczący Rady Gminy Niemce Sławomir Mroczek. W dowód wdzięczności sołtysi miejscowości, przez które biegnie wyremontowana droga przygotowali wspaniały, nawiązujący do tej uroczystości tort.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90