Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gminne Czytanie „WESELA”

Aktualności

Gminne Czytanie „WESELA”

Gminne Czytanie „WESELA”

28.09.2017

W niedzielne popołudnie, 24 września 2017 r. w parku im. Rodzin Budnych i Łosiów w Niemcach spotkali się Państwo Młodzi i goście weselni, czyli uczestnicy Gminnego Czytania dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”.

W bohaterów sztuki młodopolskiego artysty wcielili się uczniowie i absolwenci Oddziału Gimnazjalnego Szkoły Podstawowej w Niemcach, młodzież ze szkoły ponadgimnazjalnej oraz zaproszeni goście. Wśród nich nie zabrakło gospodarza naszej Gminy – p. Krzysztofa Urbasia oraz dyrekcji szkół biorących udział w czytaniu. „Wesele” odbywało się w scenerii wiejskiej chaty, przygrywała muzyka ludowa, był taniec, poczęstunek, rozmowy i niezwykłe spotkania… Jak to na weselu…

Po zakończeniu czytania rozstrzygnięty został gminny konkurs fotograficzny pt. „Wakacje z książką”. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, które wręczył Wójt Gminy Niemce, pan Krzysztof Urbaś. W trakcie wydarzenia można było wziąć udział w warsztatach tworzenia ozdób z wikliny papierowej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach we współpracy ze Szkołą Podstawową i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach. To już kolejne wspólne przedsięwzięcie, które zgromadziło liczną publiczność i sprawiło, że niedzielne popołudnie można uznać za udane. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90