Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Uczniowie z Dysa rozpoczynają...

Aktualności

Uczniowie z Dysa rozpoczynają przygodę z robotyką

Uczniowie z Dysa rozpoczynają przygodę z robotyką

20.09.2017

Szkoła Podstawowa w Dysie rozpoczęła przygodę z robotyką od spotkania na Politechnice Lubelskiej, która objęła honorowy patronat nad wydarzeniem "Robotyka od najmłodszych lat - czyli jak dziś inwestować w gospodarkę przyszłości".

Zaproszenie, szkoła otrzymała od Posła do Parlamentu Europejskiego - Pana Krzysztofa Hetmana oraz Fundacji "Wschodni Klaster Innowacji". Podczas spotkania uczniowie poznali zasady dotyczące FIRST LEGO LEAGUE oraz spotkali się z wicemistrzami świata olimpiady FIRST Global w Waszyngtonie - drużyną Spice Gears. Najciekawszym momentem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska skonstruowanych robotów, a przede wszystkim ich uruchomienia.

Już niedługo drużyna  z ZPO w Dysie rozpocznie budowanie własnego robota, z którym pojedzie na Turniej do Centrum Kongresowego w Lublinie.

Dyrekcja szkoły kieruje szczególne podziękowania w stronę Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, który wsparł uczniów w tym innowacyjnym przedsięwzięciu. Dzięki praktycznym zajęciom z robotyki nasi uczniowie poznawać będą tajniki budowy i programowania. W ten sposób zostaną przygotowani do szybszego przyswajania zagadnień związanych z dziedzinami technicznymi i ścisłymi. Nauczyciele wykorzystają w trakcie warsztatów naturalne zamiłowanie dzieci do eksperymentowania i zadawania pytań: „Jak to działa?”; „Do czego to służy?”; „Jak to jest zrobione?”. W ten sposób mali uczestnicy całkiem bezboleśnie zostaną wprowadzeni w świat nowoczesnych rozwiązań i myśli technologicznej.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90