Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Pożegnanie lata – festyn rodzinny w...

Aktualności

Pożegnanie lata – festyn rodzinny w Krasieninie

Pożegnanie lata – festyn rodzinny w Krasieninie

13.09.2017

W minioną niedzielę, 10 września 2017 r. mieszkańcy Krasienina i okolic wspólnie z zaproszonymi gośćmi żegnali lato podczas festynu rodzinnego, zorganizowanego na terenie Targowiska „Mój Rynek” w Krasieninie Kolonii.

Impreza pn. „Pożegnanie lata” rozpoczęła się krótkim wystąpieniem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, po którym pani Rozalia Łobacz i pan Stanisław Derewecki zostali wyróżnieni odznaczeniem „Zasłużony dla Gminy Niemce”. Uroczystego wręczenia odznaczeń dokonał Wójt w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Sławomira Mroczka, Wiceprzewodniczącej Rady Beaty Zgierskiej, Radnego Romana Ziębowicza oraz Sołtysa Krasienina Małgorzaty Rachańczyk. Pani Rozalia 35 lat swojej pracy zawodowej poświęciła okolicznym mieszkańcom, pracując nieprzerwanie jako pielęgniarka w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Krasieninie, a pan Stanisław w tym ośrodku przez ponad 30 lat pełnił funkcję  lekarza oraz kierownika tej placówki. Do dziś, pomimo przebywania już na emeryturze, pani Rozalia i pan Stanisław nadal są wspominani z dużą sympatią przez swoich pacjentów, zarówno dzięki dużym umiejętnościom fachowym, jak również poprzez swoją postawę i życzliwość w stosunku do innych ludzi.

Po wzruszającej części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne i wspólną zabawę. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież uczęszczająca do szkoły w Krasieninie. Dzięki wspaniałemu przedstawieniu teatralnemu, publiczność mogła się zapoznać z biografią Ireny Kosmowskiej – patrona tutejszej szkoły i Stowarzyszenia. Burzliwe oklaski wywołał koncert zespołu wokalno-instrumentalnego. Swoje talenty zaprezentowali również soliści wokalni. W trakcie programu artystycznego znalazł się czas także na występ kabaretu PKS. Dla najmłodszych, podczas trwania festynu cały czas były do dyspozycji dmuchańce oraz animatorzy, wymyślający co chwila coraz to nowe zabawy.

Festyn zakończyły wspólne ćwiczenia z instruktorkami Zumby i zabawa taneczna do zmroku z zespołem Savan.

Na kolejną taką imprezę zapraszamy do Krasienina za rok.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90