Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Wakacyjne wycieczki w ramach programu...

Aktualności

Wakacyjne wycieczki w ramach programu "Jesteśmy częścią przyrody"

Wakacyjne wycieczki w ramach programu "Jesteśmy częścią przyrody"

06.09.2017

W ramach projektu "Jesteśmy częścią przyrody - Program Edukacji Ekologicznej", Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach zorganizowała dwa wyjazdy dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Niemce. Dnia 29.08.2017 r. odbył się wyjazd do ZOO w Zamościu, a 30.08.2017 r. wyjazd do Magicznych Ogrodów w Trzciankach.

29 sierpnia 2017 roku najważniejszym punktem wyjazdu było ZOO w Zamościu. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego, czyli  obserwację rożnych gatunków zwierząt i ptaków oraz ich codziennych zachowań. Przemierzając alejki ogrodu dzieci oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Miały okazję zobaczyć ponad 300 gatunków różnych zwierząt. Największe wrażenie wzbudziły tygrysy, lwy, wielbłądy, lemury i prześliczne żyrafy. Dzieci bardzo cieszyła, wręcz zachwycała bliska obecność pięknych, często egzotycznych zwierząt. ZOO nie było jedyną atrakcją tego wyjazdu, dodatkową było zwiedzanie starego miasta. Z równie dużą ciekawością uczestnicy wycieczki przyglądali się zabytkom, a przede wszystkim wspaniałej Katedrze Zamojskiej. Punktem kulminacyjnym był Rynek Wielki. Dzieci podziwiały przepiękne zabytkowe kamieniczki i szesnastowieczny ratusz. Po zakupieniu pamiątek uśmiechnięte i zadowolone z wycieczki wróciły do swoich domów.

Edukacja poprzez zabawę jest jedną z najbardziej skutecznych form edukacji ekologicznej. Dlatego też 30 sierpnia 2017 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach zorganizowała wyjazd do Magicznych Ogrodów w Trzciankach. Park składa się z kilkunastu krain tematycznych, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew oraz pachnących i kolorowych kwiatów. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Dzieci bawiły się w Wodnym Świecie, w Smoczym Gnieździe, krainie zamieszkałej przez smoki. Przejazd kolejką po Kwiatowej Dolinie pozwolił poznać zamieszkałe tam Wróżki, olbrzymią gąsienicę, ziemne skrzaty Bulwiaki. Wielu wrażeń dostarczyły dzieciom zabawy w Grodzie Krasnoludów. Duże emocje wzbudziło Straszne Mroczysko zamieszkałe przez smoka oraz spotkanie psotliwego włochatego Mordola. Pływanie tratwami było wspaniałym relaksem po pełnym wrażeń słonecznym dniu. Na koniec był czas na zakup pamiątek. W dobrych nastrojach, bogatsi o nowe doświadczenia, wróciliśmy do domów.

Edukacyjne wyjazdy zorganizowane przez GBP w Niemcach kończą wakacje. W nowych roku szkolnym wszystkim dzieciom życzymy, aby nauka przynosiła pozytywne doświadczenia odkrywania świata i rozwijania własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami w przyjemnej atmosferze oraz wspaniałymi i trwałymi przyjaźniami.

Po więcej zdjęć z wycieczek zapraszamy na: https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-Niemce-516223155229466/

Gminna Biblioteka Publiczna
w Niemcach

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90