Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Relacja z Biegu "Leśna Dziesiątka...

Aktualności

Relacja z Biegu "Leśna Dziesiątka Gminy Niemce"

Relacja z Biegu "Leśna Dziesiątka Gminy Niemce"

23.08.2017

W minioną niedzielę, 20 sierpnia 2017 r., 108 biegaczy, momentami w strugach deszczu, rywalizowało ze sobą podczas Biegu „Leśna Dziesiątka Gminy Niemce” - pierwszej takiej imprezy sportowej w naszej gminie.

Start i meta biegu usytuowane były na terenie Domu Nasutów, gdzie tego dnia odbywały się Dożynki Gminy Niemce 2017, a trasa przebiegała malowniczymi ścieżkami naszej gminy i Lasów Kozłowieckich. Bieg rozpoczął się o godzinie 13.30. Sygnał do startu podał osobiście Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś strzelając z pistoletu startowego.

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, pogoda nie rozpieszczała zawodników, którzy mieli do pokonania ponad 10 km. Deszcz padał nieprzerwanie i tylko jego intensywność się zmieniała, ale dzięki temu zawsze to jakaś odmiana od ostatnich upałów i liczymy, że taka aura pozwoli na dłużej zachować w pamięci pierwszą „Leśną Dziesiątkę Gminy Niemce”, pierwszą – ponieważ zainteresowanie biegiem przerosło nasze oczekiwania i już planujemy kolejny za rok.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach Open Kobiety i Open Mężczyźni. Każdy z biegaczy otrzymał tzw. pakiet startowy z drobnymi gadżetami promocyjnymi naszej gminy oraz po ukończeniu biegu pamiątkowy medal.  Za zajęcie miejsc od 1 do 3 w każdej z kategorii, Wójt wręczył zwycięzcom puchary. Dodatkowo wyróżnieni specjalnymi statuetkami zostali – najszybsza mieszkanka Gminy Niemce i najszybszy mieszkaniec.

A oto lista laureatów:

Kategoria Open Mężczyźni:

I miejsce – Piotr Choroś z Nasutowa - (czas: 00:37:33)
II miejsce – Paweł Kozyra z Lublina - (czas: 00:38:11)
III miejsce – Paweł mazurek z Lublina - (czas 00:38:20)

Kategoria Open Kobiety:

I miejsce – Aleksandra Gorecka z Markuszowa – (czas: 00:49:38)
II miejsce – Sylwia Patrzylas-Janczak z Kamionki – (czas: 00:50:28)
III miejsce – Agnieszka Szczepaniak ze Szczekarkowa – (czas: 00:51:52)

Statuetkę dla najszybszego mieszkańca (wg. Regulaminu) otrzymał Mariusz Poniewozik z Niemiec, a najszybszą mieszkanką została Monika Woźniak z Elizówki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim biegaczom za wspaniałą atmosferę podczas imprezy, gratulujemy laureatom i zapraszamy za rok.

Leśna Dziesiątka Gminy Niemce - wyniki, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [246.59 KB]

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90