Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Przedstawiciele naszej gminy z wizytą...

Aktualności

Przedstawiciele naszej gminy z wizytą na Ukrainie

Przedstawiciele naszej gminy z wizytą na Ukrainie

07.07.2017

W maju br. informowaliśmy Państwa o wizycie w naszej gminie ukraińskiej delegacji z Gminy Sokolniki. Po pierwszym, owocnym spotkaniu przedstawicieli obu samorządów na terenie Gminy Niemce, przyszedł czas na rewizytę w celu zapoznania się na miejscu z ofertą i propozycjami współpracy naszego przyszłego partnera ze wschodu.

Gmina Sokolniki to duża, granicząca swoją północną stroną ze Lwowem miejscowość. Dzięki swojemu położeniu ma wiele wspólnego z Gminą Niemce. Ze względu na migrację ludności ze Lwowa ilość mieszkańców zbliża się do 10 tys. i stale rośnie. Na terenie gminy działa już około 20 dużych przedsiębiorstw i wiele mniejszych. Dla turystów chcących zwiedzić Lwów to zaledwie 15 min. samochodem do centrum na starówkę.

W dniach 30.06 – 2.07.2017 r. delegacja z naszej gminy podczas pobytu w Sokolnikach, zapoznała się z ukraińskim systemem oświaty, schematem działania władz tamtejszego samorządu, działalnością lokalnych przedsiębiorców oraz zwiedziła zabytki z Sokolnik i polskiego ośrodka kulturalnego, jakim był Lwów przed II Wojną Światową.

Wizyta była bardzo owocna. W ramach wymiany kulturalnej 20 sierpnia br. na Dożynkach Gminy Niemce wystąpi Narodowy Zespół Bandurzystek "Dywostruny". Na płaszczyźnie oświatowej dyrektorzy naszych szkół już prowadzą rozmowy nt. wymiany młodzieży, a w drugiej połowie września na terenie Gminy Niemce planowane jest wspólne forum gospodarcze, na które już dzisiaj zapraszamy przedsiębiorców z naszej gminy. Szczegóły tego ostatniego wydarzenia podamy w późniejszym terminie.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90