Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Letnie Spotkanie z Tradycją w Parku...

Aktualności

Letnie Spotkanie z Tradycją w Parku im. Rodzin Budnych i Łosiów

Letnie Spotkanie z Tradycją w Parku im. Rodzin Budnych i Łosiów

07.07.2017

W słoneczne popołudnie, 25 czerwca 2017 r. alejki Parku im. Rodzin Budnych i Łosiów w Niemcach, zapełniły się miłośnikami muzyki ludowej. Tego dnia, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach rozpoczął cykl spotkań pn. „Letnie Spotkania z Kulturą”. Pierwszym, z cyklu był przegląd zespołów i kapel ludowych, który nosił nazwę „Letnie Spotkania z Tradycją”.

Wśród wiekowych drzew i przy wspaniałej pogodzie, już od godziny 14.00 można było wysłuchać szerokiej gamy pieśni i utworów folklorystycznych w wykonaniu 11 zespołów, które przybyły do nas z całego województwa lubelskiego. Dla zgromadzonej publiczności zaśpiewały i zagrały takie zespoły jak: „Brzeźniczanki” z Brzeźnicy Bychawskiej, „Czeremcha” z Milanowa, „Echo” z Przychód, „Górczanki” z Górki Lubartowskiej, „Jarzębinki” z Trzcińca k/Michowa, „Kaznowianki” z Kaznowa, „Ostrowianki” z Ostrówka, „Polesianki” z Ostrowa Lubelskiego i „Zabiele” z Zabiela. Naszą gminę podczas tego wydarzenia reprezentowały oczywiście niezawodne zespoły „Ciecierzyn” i „Dysowiacy”. Dzięki tak dużej ilości zaproszonych zespołów, widzowie oprócz wysłuchania różnych pieśni ludowych, mieli niepowtarzalną okazję podziwiania kunsztownie wykonanych i kolorowych strojów z różnych części Lubelszczyzny.

Piękne melodie i skoczne rytmy bardzo szybko skłoniły część widowni do tańców. Pierwsza taka impreza w Parku w Niemcach zakończyła się wspólnym odśpiewaniem znanych wszystkim pieśni ludowych i tanecznym korowodem wśród mieniących się złotem zachodzącego słońca alejek parkowych.

Mamy nadzieję, że do kalendarza imprez organizowanych w naszej gminie na stałe wpiszą się barwne i wesołe Letnie Spotkania z Tradycją.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90