Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI MegaMisja w Szkole Podstawowej w...

Aktualności

MegaMisja w Szkole Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej

MegaMisja w Szkole Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej

23.06.2017

W Szkole Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej w roku szkolnym 2016/2017 grupa 16 uczniów wzięła udział w programie, "MegaMisja’’ Fundacji Orange. Placówka oświatowa z Rudki Kozłowieckie była jedną z 300 szkół, które uczestniczyły w tym programie edukacji cyfrowej i medialnej.

,,MegaMisja’’ to bezpłatny, pierwszy w Polsce, program edukacji cyfrowej skierowany do świetlic szkolnych. Oparty jest na grze, która przenosi uczniów do pełnej przygód misji w cyfrowym laboratorium. Dzieci przez 10 miesięcy pomagały bohaterom Julce i Kubie rozwiązywać różne zadania, aby uratować laboratorium przed figlami Psotnika. W grupie uczyły się, jak bezpiecznie korzystać z sieci, chronić swoją prywatność, przestrzegać praw autorskich czy tworzyć grafiki i animacje. Za każde zadanie zdobywały punkty, które były wymieniane na nagrody. Nasza grupa zdobyła dla świetlicy takie nagrody jak : materiały plastyczne,  gry planszowe, gry edukacyjne, książki, audiobooki oraz tablet.

Wychowawcy świetlicy, którzy pomagali uczniom w pokonywaniu zadań to panie Danuta Walczak oraz Emilia Kowalska. Liderem kierującym programem ,,MegaMisja’’ była Monika Prus.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90