Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Pikniki i festyny rodzinne w...

Aktualności

Pikniki i festyny rodzinne w placówkach oświatowych naszej gminy.

Pikniki i festyny rodzinne w placówkach oświatowych naszej gminy.

23.06.2017

Jak co roku na przełomie maja i czerwca, dzięki sprzyjającej w tym okresie aurze, większość placówek oświatowych w naszej gminie organizuje przeróżne festyny rodzinne, pikniki, majówki i inne imprezy plenerowe. Nie bez znaczenia jest fakt, iż w tym właśnie okresie, 1 czerwca świętujemy w Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Pomimo, że każda z placówek miała swój indywidualny pomysł na imprezę, to jednak wszystkie miały wiele cech wspólnych. Dzięki pięknej i słonecznej pogodzie większość wydarzeń odbywała się na świeżym powietrzu, a przygotowane przez organizatorów atrakcje kierowane były do dzieci oraz ich rodzin, które miały okazję zintegrować się z resztą społeczności przedszkolnej i szkolnej. Warto także dodać, że organizatorzy zostali wsparci finansowo przez Gminę Niemce.

Poniżej prezentujemy relacje z przebiegu festynów rodzinnych w poszczególnych placówkach oświatowych.

Szkoła Podstawowa w Nasutowie

Przegląd imprez plenerowych w naszych placówkach trzeba rozpocząć od Szkoły Podstawowej w Nasutowie. Tutaj już 26 maja odbył się Festyn Rodzinny i Święto Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą polową na boisku szkolnym, po czym młodsi uczniowie śpiewem i tańcem złożyli serdeczne życzenia swoim mamom z okazji ich święta.

W trakcie festynu dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji: malowanie twarzy, zawody sportowe połączone z konkursem wiedzy o patronie szkoły, przejażdżki kucykami, zabawy na dmuchanych zamkach oraz rozbijanie piniaty. Beztroską zabawę uświetniały również pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Nasutowa i policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zespół Placówek Oświatowych w Dysie

Na Rodzinnym Festynie w Dysie odbyły się występy artystyczne uczniów jak i zaproszonych gości. Były piosenki, występy taneczne, spektakle teatralne, pokaz karate, występ baletowy, gimnastyczny i inne atrakcje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty garncarskie, podczas których dzieci mogły samodzielnie wykonać gliniane naczynie. Oprócz zabawy i strawy duchowej było także coś dla ciała czyli: bigos z młodej kapusty, grochówka, domowe ciastko, wata cukrowa i lody.

Przedszkole Publiczne w Niemcach

Nie lada atrakcje zostały przygotowane na tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Przedszkolu Publicznym w Niemcach, które odbyły się pod hasłem „Ruch to zdrowie”. Celem imprezy było zachęcanie przedszkolaków do szeroko rozumianego ruchu oraz zdrowej rywalizacji. Podczas „Spartakiady” dzieci miały możliwość udziału w grach oraz zabawach sportowych i rekreacyjnych.

Jak przystało na przedszkolaków rozgrywane konkurencje odbywały się na zasadach „fair play”, co wpłynęło na decyzję o przyznaniu wszystkim drużynom pamiątkowych dyplomów, a uczestnikom medali i upominków.

Zespół Szkół w Niemcach

Kolorowo i radośnie w Dzień Dziecka było również w Zespole Szkół w Niemcach. Już tradycyjnie świętowanie tego dnia odbywało się na boisku szkolnym. Uczniowie gimnazjum ,,odbyli kulturalną wędrówkę po świecie”, w wyniku tego chętni mogli degustować potrawy z Korei Południowej, Indii, USA, jak również popróbować rodzimych polskich przysmaków. Odważni sprawdzali swoją wiedzę o świecie biorąc udział w quizach i rozwiązując zagadki, inni szukali przepowiedni na życie u greckich starożytnych bogów. Na korytarzach szkoły można było spotkać francuskiego mima i amerykańską młodzież z lat 70-tych. Bardzo bogaty program został również przygotowany przez nauczycieli dla uczniów szkoły podstawowej. Klasy 1-3 edukacji wczesnoszkolnej  uczestniczyły w VII edycji „Szkolnego Dnia Talentów”, malowaniu na dużym formacie oraz pokonywały gimnastyczny tor przeszkód. Klasy czwarte pod opieką wychowawców oraz nauczycieli w-f rozegrały wiele konkurencji sportowych, jak: przeciąganie liny, rzuty do kosza, itp., natomiast klasy piąte rozegrały pasjonujące mecze piłki  siatkowej. Były złote, srebrne i brązowe medale dla wszystkich drużyn, upominki dla młodych artystów, ale przede wszystkim udana zabawa.

Szkoła Podstawowa w Rudce Kozłowieckiej.

Od wielu lat w Szkole w Rudce Kozłowieckiej organizowane jest ,,Święto Rodziny” – piknik połączony z zawodami sportowymi na wesoło. Biorą w nim udział całe rodziny, od dziadków do wnucząt. Konkurencje sportowe są nagradzane słodyczami zakupionymi ze zbiórki surowców wtórnych. Duże zainteresowanie wzbudzała  loteria fantowa. Główną wygraną, ufundowaną przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Gminy Niemce było bezpłatne uczestnictwo w półkoloniach dla jednego ucznia. Nie zabrakło też smakołyków. Głodni mogli poczęstować się pyszną kiełbasą na gorąco lub zjeść owoce zakupione przez rodziców.

Zespół Szkół w Krasieninie

„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…” słowami Roty, 2 czerwca 2017 roku rozpoczęły się uroczystości Święta Rodziny w Zespole Szkół w Krasieninie. Część oficjalna poświęcona była Patronce Szkoły Podstawowej i Gimnazjum – Irenie Kosmowskiej. Świąteczny dzień uświetnili swoją obecnością znamienici goście, m.in.: Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Jan Łopata, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego Pan Henryk Smolarz, Wicestarosta Lubelski Pan Robert Wójcik, Radny Powiatu Lubelskiego Pan Marian Golianek oraz Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niemce Pani Beata Zgierska.

Uczniowie klas drugich w ramach obowiązującego gimnazjalistów  projektu przygotowali i przedstawili widowisko słowno- muzyczne poświęcone patronce. Przedstawili wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów, dotyczącej faktów z życia patronki a następnie przybliżyli jej postać w scenkach teatralnych, przeplatanych muzyką. Przygotowali również wystawę fotograficzną dedykowaną Irenie Kosmowskiej. Tę "strawę" dla ducha uzupełniły pyszne wypieki z zachowanego z początków ubiegłego wieku przepisu ze szkoły dla dziewcząt wiejskich. Ten sposób przybliżenia Patronki szkoły spotkał się z aplauzem publiczności. Zaproszeni goście, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły z pewnością zapamiętają wzruszające sceny z życia patronki oraz patriotyczną postawę wielkiej Polki, która ciągle może być wzorem dla kolejnych pokoleń.

Druga część Święta Rodziny przybrała formę mniej oficjalną – na pikniku  spotkała się cała społeczność szkolna. W swobodnej atmosferze zabawy każdy zespół  klasowy prezentował ciekawy program artystyczny. Zebrani wysłuchali  też wielu piosenek ze specjalną dedykacją dla mam w wykonaniu chóru szkolnego, popisów instrumentalnych uczniów, inscenizacji poetycko – teatralnych,  oklaskiwali występy taneczne, gratulowali sukcesów uczestnikom konkursu „Zostań mistrzem kaligrafii” oraz podziwiali Szkolny Klub Karate. Każdy mógł  skorzystać z zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, pomalować przestrzenną instalację, wcielić się w inną postać malując twarz, wziąć udział w rozgrywkach i turniejach sportowych, poczęstować się specjałami polskiej kuchni, lodami oraz bardzo zdrowymi warzywami i owocami oferowanymi przez uczestników projektu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90