Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Relacja z obchodów Święta Gminy...

Aktualności

Relacja z obchodów Święta Gminy Niemce 2017

Relacja z obchodów Święta Gminy Niemce 2017

22.06.2017

Od wielu lat mieszkańcy naszej gminy w jeden z weekendów czerwcowych gromadzą się na placu przy ul. Różanej w Niemcach, aby wspólnie świętować przynależność do społeczności Gminy Niemce. W tym roku ze względu na fakt, iż wszystkie wydarzenia związane z doroczną imprezą odbyły się jednego dnia w niedzielę 11 czerwca, tegoroczne obchody nosiły nazwę Święto Gminy Niemce 2017.

Już o godzinie 9.30 przedstawiciele władz naszej gminy wspólnie z mieszkańcami uczestniczyli we mszy świętej w intencji wszystkich mieszkańców Gminy Niemce, odprawionej w kościele parafialnym p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach. Tuż po liturgii Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś razem z Przewodniczącym Rady Gminy Niemce Sławomirem Mroczkiem wręczyli księdzu kanonikowi Krzysztofowi Galewskiemu, proboszczowi tutejszej parafii, odznaczenie „Zasłużony dla Gminy Niemce”.

Kolejnym, uroczystym wydarzeniem wpisującym się tego dnia w obchody Święta Gminy Niemce 2017 było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy w Parku w Niemcach, informującej o nadaniu imienia dla parku - Park im. Rodzin Budnych i Łosiów.

Jednak świętowanie w naszej gminie nie ograniczało się tylko do podniosłych uroczystości, ale również miało swoje odzwierciedlenie w wydarzeniach sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. O godzinie 10.00 na boisku „Orlik” przy ul. Różanej w Niemcach rozpoczęły się rozgrywki w „Turnieju Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar Wójta”, a o 12.00 z pod szkoły w Ciecierzynie wyruszył „Rajd Rowerowy Wójta Gminy Niemce", którego uczestnicy po pokonaniu ok. 14 km dotarli do Niemiec, aby tutaj wspólnie ze wszystkimi mieszkańcami świętować ten dzień.

Impreza plenerowa na placu przy boisku Orlik, rozpoczęła się krótkimi wystąpieniami Wójta Krzysztofa Urbasia i posła na Sejm RP Jana Łopaty, po których odznaczeniami „Zasłużony dla Gminy Niemce” za szczególne zasługi dla naszej gminy, wyróżnione zostały panie: Małgorzata Wolińska, Halina Ważny i Małgorzata Kozieł.

W części artystycznej na początku sceną zawładnęły dzieci z Przedszkola Publicznego w Niemcach, które wspaniałymi piosenkami i tańcami wywołały uśmiechy i radość na twarzach licznie zgromadzonej publiczności. Tuż po ich występie Wójt razem z Przewodniczącym Rady wręczyli nagrody zwycięzcom konkursów zorganizowanych dla uczestników Rajdu Rowerowego, a także przekazali wartościowe nagrody rzeczowe laureatom Loterii Promocyjnej pn. „Mieszkam w Gminie Niemce i tu płacę podatki”. Następnie na scenie mogliśmy jeszcze podziwiać Zespół Ludowy „Ciecierzyn”, laureatów XII Powiatowego Festiwalu Piosenki „Niezapomniane melodie”, Chór Męski „Bas Canto” i Gminną Orkiestrę Dętą. W tzw. „międzyczasie” Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Bożena Stępień zorganizowała mini konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Rynek Elizówka S.A., a Wójt Krzysztof Urbaś wręczył puchar drużynie piłkarskiej OSP Nasutów za zwycięstwo w Turnieju Dzikich Drużyn.

Kulminacją obchodów święta naszej gminy były wieczorne występy zaproszonych gwiazd. Na początku publiczność została rozbawiona do łez przez zielonogórski kabaret Made in China, a następnie na scenie zaprezentowały się panie z zespołu Casandra. Gwiazdą wieczoru tegorocznego święta był zespół Long&Junior, autorzy takich przebojów jak „Tańcz, tańcz, tańcz” czy „Kolorowa sukienka”.

Dzięki skumulowaniu tak wielu atrakcji i wydarzeń w jednym dniu, mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie podczas Święta Gminy Niemce 2017, które właśnie przeszło do historii. Na kolejne świętowanie zapraszamy za rok.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90