Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Noc Bibliotek 2017

Aktualności

Noc Bibliotek 2017

Noc Bibliotek 2017

07.06.2017

3 czerwca 2017 r. w parku w Niemcach miała miejsce Noc Bibliotek. Wielkie święto promujące czytelnictwo odbywało się w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,Czytanie porusza".

Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach po raz drugi brała w niej udział. Imprezę o godz. 17.00 otworzyły występy artystyczne dzieci i młodzieży z Zespołu Placówek Oświatowych w Dysie w inscenizacji „Dorosłość”, Szkoły Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej w piosenkach „Konik na biegunach” Urszuli oraz „Trudno mi się przyznać” Ani Dąbrowskiej oraz grupa gimnazjalistów „Raz, Dwa, Trzy-My” z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie w przedstawieniu „Najżałośniejsza historia o … „ na motywach utworu Williama Szekspira „Sen nocy letniej”.

Pojawiły się postacie poubierane w bajkowe kostiumy, które zapraszały do udziału w konkursie. Nagrodą były kolorowe zakładki do książek wykonane przez dzieci. Było wspólne czytanie „Rzepki” Juliana Tuwima oraz słuchanie opowieści i ballad o Lublinie przygotowanych przez młodzież z Zespołu Szkół w Niemcach. Dodatkową atrakcją dla dzieci były animacje, kreatywna zabawa z balonami, malowanie twarzy oraz sleevface.

Chętni zmierzyli się w konkursie wiedzy o Gminie lub w pytaniach z literatury. Smakosze naleśników mogli skosztować pankejków przygotowanych przez Szkołę Ponadgimnazjalną w Niemcach i zjeść kiełbaski z grilla.

Na zakończenie Nocy Bibliotek zainteresowani uczestniczyli w pokazie filmowym „Biuro Detektywistyczne Lassiego i Mai”. Ten wieczór upłynął bardzo szybko w radosnej atmosferze, a my zapraszamy już za rok.

Za pomoc i wsparcie serdeczne podziękowania kierujemy do:

Pana Krzysztofa Urbasia - Wójta Gminy Niemce

Dyrektorów, nauczycieli, dzieci i młodzieży z Zespołu Placówek Oświatowych w Dysie, Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Szkoły Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej, Zespołu Szkół w Niemcach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach 

Zarządu Banku Spółdzielczego w Niemcach 

Państwa Woźniaków - Właścicieli Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Ryjek”

Pani Barbary Adamczyk 

GBP w Niemcach

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90