Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI II Przedszkolny Turniej o Puchar...

Aktualności

II Przedszkolny Turniej o Puchar Kubusia Puchatka

II Przedszkolny Turniej o Puchar Kubusia Puchatka

24.05.2017

W piątek, 19.05.2017 r. przedszkole przy Zespole Placówek Oświatowych w Dysie było organizatorem II Przedszkolnego Turnieju o Puchar Kubusia Puchatka pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia. Turniej przeznaczony był dla dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Niemce.

Na sali gimnastycznej w Dysie, w przedszkolnych konkurencjach udział wzięło18 dzieci z 6 placówek: Jakubowice Konińskie, Rudka Kozłowiecka, Ciecierzyn, Krasienin, Dys i Oddział Zamiejscowy Przedszkola w Dysie z Nasutowa.

Po powitaniu gości przez Dyrektor ZPO w Dysie Jolantę Sołtys, rozpoczęły się różnorodne konkurencje, które prowadziła nauczycielka naszego przedszkola – Magdalena Kasperek. Dzieci miały możliwość przeżycia swoich pierwszych, indywidualnych sportowych sukcesów.

Bardzo wiele emocji towarzyszyło następującym konkurencjom:

  • „Komu nie spadnie”;
  • „Gdzie jest mój uczeń?” - wspólna zabawa nauczycieli ze swoimi podopiecznymi;
  • „Skoki przez drabinkę”;
  • „Szybkie żabki”;
  • „Wyścig ślimaków”;
  • „Papierowy wyścig”;

Po zaciętej, ale pełnej radości walce przyszedł czas na słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców naszych przedszkolaków. Gdy dzieci chwilę odpoczęły, ponownie zgromadziły się na sali gimnastycznej, gdzie odbyły się zabawy ze wszystkimi obecnymi tego dnia przedszkolakami. Następnie przyszedł czas na podsumowanie turnieju – pani dyrektor ogłosiła, że wszystkie drużyny zdobyły I miejsce.

Uroczystego wręczenia pucharów, dyplomów i nagród dokonały Anna Studzińska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół w Niemcach, Dyrektor Jolanta Sołtys i Wicedyrektor Agnieszka Kula.

Organizacja turnieju możliwa była dzięki sponsorom, którymi byli:

  • Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś
  • Alior Bank
  • Rada Rodziców przy Przedszkolu w Dysie

Wszystkim przybyłym gościom, a także pracownikom przedszkola zaangażowanym w organizację imprezy gorąco dziękujemy :)

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90