Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI VII Gminny Turniej o Puchar im. Bł....

Aktualności

VII Gminny Turniej o Puchar im. Bł. Bpa Władysława Gorala

VII Gminny Turniej o Puchar im. Bł. Bpa Władysława Gorala

22.05.2017

12 maja 2017 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas szóstych ze wszystkich szkół podstawowych gminy Niemce. Okazją do tego spotkania był odbywający się, już po raz siódmy, Gminny Turniej Klas Szóstych o Puchar im. Bł. Bpa Władysława Gorala- patrona naszej szkoły, który od trzech lat odbywa się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia i księdza kanonika Roberta Brzozowskiego - proboszcza kościoła parafialnego w Dysie.

Głównym założeniem turnieju jest pokazanie młodym ludziom jak aktywnie i twórczo można spędzać wolny czas, pokazanie zdrowej rywalizacji oraz jak poprzez zabawę można rozwijać swoje zainteresowania. Ważnym punktem jest zapoznanie zebranych z sylwetką, życiem, ideałami  i wyznawanymi wartościami patrona szkoły w Ciecierzynie. Wskazujemy im autorytet, który mogą naśladować.

Turniej składa się z kilkunastu konkurencji, wśród których są zadania sportowe, integracyjne oraz logiczne, powiązane z wiedzą zdobytą w szkole. W zabawie biorą udział również kibice, którzy mogą zdobywać dodatkowe punkty dla swoich drużyn za ciekawe dopingowanie swoich kolegów oraz za wykonanie plakatu związanego z Patronem szkoły.

Podczas takich spotkań uczniowie - poprzez zabawę -  uczą się współdziałania w grupie, umiejętności podejmowania decyzji , kreatywności i odpowiedzialności oraz publicznego prezentowania się. Poznają swoich rówieśników z innych szkół naszej gminy, co na pewno będzie procentować w przyszłości, gdy staną się dorosłymi członkami  społeczności.

Poszczególne zadania oceniało czteroosobowe jury wybrane spośród nauczycieli- wychowawców, którzy przyjechali z drużynami. Dziękujemy im za pomoc.

Puchar, wraz z pierwszym miejscem zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ciecierzynie pod opieką Barbary Gnysińskiej przed drużyną z Jakubowic Konińskich (II miejsce) pod opieką Agnieszki Szperlak i uczniami ze Szkoły Podstawowej w Niemcach (III miejsce) pod opieką Małgorzaty Kot.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Za wsparcie turnieju serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:

  • Księdzu kanonikowi Robertowi Brzozowskiemu - proboszczowi parafii w Dysie,
  • Panu Krzysztofowi Urbasiowi - Wójtowi Gminy Niemce,
  • Pani Annie Studzińskiej – dyrektor GOASz w Niemcach,
  • Wydawnictwu „Oxford University Press”,

Serdeczne podziękowania należą się również mamom uczniów klas szóstych ze szkoły
w Ciecierzynie, które upiekły ciasta na tę okazję.

 

Organizatorki: Małgorzata Szczesiak
Bogumiła Denisiuk
Jadwiga Gawrońska
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90