Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi...

Aktualności

„W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II” - konkurs recytatorski w Z.S. w Niemcach

„W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II” - konkurs recytatorski w Z.S. w Niemcach

15.05.2017

We czwartek 12 maja młodzież z gimnazjów w Ciecierzynie, Krasieninie, Spiczynie i Niemcach oraz ze szkoły ponadgimnazjalnej w Niemcach spotkała się na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”. Konkurs odbył się w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach, który wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Niemcach jest organizatorem zmagań. Młodzi recytatorzy już po raz dwunasty uczcili pamięć papieża Jana Pawła II.

W konkursie wzięło udział 22 recytatorów. Zgodnie z regulaminem uczestnicy prezentowali utwór Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II oraz wybrany wiersz z motywem matki.

Spotkanie rozpoczął  pan dyrektor Jerzy Wójcik, który powitał recytatorów, ich opiekunów oraz gości: panią Annę Studzińską – dyrektor GOASz i panią Renatę Antoszek  dyrektor GBP  w Niemcach.

Recytacjom z uwagą przysłuchiwało się jury w składzie: pan Stanisław Zgierski (przewodniczący), pani Renata Antoszek, ks. Mariusz Szymaniak. Jurorzy  przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Kinga Jasińska (Gimnazjum nr 1 w Niemcach), Joanna Kozieł (Gimnazjum nr 2 w Ciecierzynie),

II miejsce – Paulina Adamczyk (Gimnazjum nr 1 w Niemcach), Marta Stefaniak (Gimnazjum nr 3 w Krasieninie)

III miejsce – Julia Drzymała (Gimnazjum nr 3 w Krasieninie), Ewelina Rogala (ZSP w Niemcach)

Wyróżnienia – Paulina Ćwikła (Gimnazjum nr 1 w Niemcach), Michał Kowalik (Gimnazjum nr 1 w Niemcach), Marta Pakaluk (Gimnazjum nr 2 w Ciecierzynie)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, podziękowania oraz  atrakcyjne nagrody książkowe przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Niemcach.

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim recytatorom!

 

 

W imieniu organizatorów
Anna Zgierska

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90