Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Uzdolniona młodzież z naszej gminy...

Aktualności

Uzdolniona młodzież z naszej gminy nagrodzona na Sesji Rady Powiatu

Uzdolniona młodzież z naszej gminy nagrodzona na Sesji Rady Powiatu

09.05.2017

Podczas XXXIV Sesji Rady Powiatu w Lublinie w dniu 27 kwietnia br., Starosta Lubelski Paweł Pikula oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie Antoni Skrabucha, wręczyli stypendia i nagrody w dziedzinie sportu i kultury uzdolnionej młodzieży z terenu Powiatu Lubelskiego.

Spośród wszystkich nagrodzonych, znaczny udział mieli uczniowie z naszej gminy. Stypendium Starosty za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymała Paulina Drozd, uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach. Z tej samej placówki oświatowej, stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali: Lidia Różyk uczennica II klasy Technikum Usług Gastronomicznych i Żywienia, Patryk Dziuba uczeń I klasy Technikum Agrobiznesu oraz  Mateusz Wypart uczeń IV klasy Technikum Architektury Krajobrazu.
 
Podczas uroczystości wręczone zostały również nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury.
 
W gonie nagrodzonych za osiągnięcia sportowe znaleźli się Patrycja Powroźnik – zawodniczka sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce, członek kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, brązowa medalistka w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia ZLS do lat 15 i srebrna medalistka w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15 oraz Zbigniew Cękała – trener sekcji podnoszenia ciężarów w GULKS Niemce, którego podopieczni w 2016 r. zdobywali srebrne i brązowe medale na imprezach rangi Mistrzostw Polski.
 
Nagroda za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury wręczona była tylko jedna, a otrzymało ją Studio Tańca RYTHM-X w Niemcach. To szczególne wyróżnienie zostało przyznane miedzy innymi w związku z przypadającym w tym roku Jubileuszem 25-lecia  działalności  Zespołu, w uznaniu bogatego dorobku tancerzy Studia Tańca RYTHM - X, wielokrotnych laureatów prestiżowych konkursów i turniejów tańca o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.
 
Studio Tańca RYTHM – X to wiodąca i najbardziej liczebna forma pracy GOK (ponad stu tancerzy). Grupy reprezentacyjne  należą do czołówki najlepszych grup w Polsce specjalizujących się w stylu hip – hop. Wielokrotni laureaci prestiżowych konkursów i turniejów tańca organizowanych na terenie naszego województwa i całej Polski. Zdobywcy tytułów mistrzowskich i głównych laurów konkursów międzynarodowych. Na parkietach tanecznych rywalizują nie tylko z najlepszymi tancerzami Polski, ale również Europy. Na Pucharze Polski „stali na pudle” z wielokrotnymi Mistrzami Świata.
 
W Studiu ćwiczą 3 grupy reprezentacyjne w trzech kategoriach wiekowych, dwie grupy średniozaawansowane oraz grupa dorosłych, RTX 30+ , dla tancerzy powyżej 30 roku życia.
 
Przez blisko 25 lat istnienia, RYTHM – X wychował rzeszę wspaniałych ludzi oraz świetnych tancerzy, którzy swą przyszłość wiążą z tańcem i działalnością na rzecz kultury. Część z nich już prowadzi samodzielnie zajęcia taneczne w różnych szkołach tańca i instytucjach kultury, inni przygotowują się do pracy studiując na kierunkach związanych z kulturą.
 
Trenerem i choreografem zespołu jest Magdalena Bujak, kilkukrotnie wyróżniana nagrodami instruktorskimi. Jest również laureatką nagrody Starosty Lubelskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Prowadzone przez nią Studio Tańca RYTHM – X zostało nagrodzone  przez Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięcia artystyczne i pracę na rzecz rozwoju kultury Lubelszczyzny.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90