Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI V edycja Gminnego Konkursu...

Aktualności

V edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego PRIMUS INTER PARES

V edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego PRIMUS INTER PARES

04.05.2017

27 kwietnia 2017 roku uczniowie Gminy Niemce już po raz piąty uczestniczyli w Interdyscyplinarnym Konkursie Wiedzy Primus Inter Pares objętym Honorowym Patronatem przez Wójta Gminy Niemce - Pana Krzysztofa Urbasia.

W Zespole Szkół w Krasieninie 52 uczniów z 7 szkół naszej gminy rywalizowało o miano Najlepszego wśród Równych Sobie. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy III SP, Klasy IV – VI SP oraz gimnazjaliści. Widownia z przyjemnością słuchała odpowiedzi zawodników, którzy reprezentowali wyjątkowo wyrównany poziom.

W bieżącej edycji konkursu mieliśmy przyjemność gościć Panią Iwonę Pulińską – Zastępcę Wójta Gminy Niemce, Panią Beatę Zgireską - Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Niemce oraz Dyrektorów i Nauczycieli Szkół Podstawowych i Gimnazjów naszej gminy.

Ideą konkursu jest docenianie i promowanie ambitnych, mądrych i pracowitych uczniów. Corocznie w wysiłku tym wspiera organizatorów Pan Wójt i Rada Gminy Niemce,  przeznaczając finanse na to, by dzieci i młodzież obdarować cennymi nagrodami. Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej z 3 kategorii wiekowych otrzymali jako nagrody za wiedzę wartościowy sprzęt elektroniczny – tablety, drukarki, słuchawki, głośniki itp. Półfinaliści dzięki hojności Urzędu Gminy oraz sponsorów zostali obdarowani przenośnymi nośnikami pamięci.  Dzięki ofiarności innych darczyńców mogliśmy również nagrodzić drobnymi upominkami każdego z uczestników konkursu.

Jak co roku, nasza niezawodna Rada Rodziców zadbała o słodki poczęstunek dla wszystkich gości. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Dyrektor Anna Czernicka – Szpakowska.

Serdecznie dziękujemy też naszym pozostałym darczyńcom za wsparcie finansowe i ufundowanie nagród. Od lat wspierają nas: Bank Spółdzielczy w Niemcach, Elżbieta Zgierska – Ciastkarnia Napoleonka, Beata Zgierska – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, Roman Ziębowicz – Radny Gminy Niemce, Piotr Joński – P.P.H. – Okaryna, Tomasz Dudek – Studio Reklamy i Sitodruku oraz Marian Wójcik - Skup Sprzedaż Zwierząt Rzeźnych.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

Lista Laureatów:

Kategoria Klas III Szkół Podstawowych

I miejsce – Maria Szcześniak – Zespół Szkół w Krasieninie

II miejsce – Adrian Łata – Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie

III miejsce – Urszula Skakun – Zespół Placówek Oświatowych w Dysie

 

Kategoria Klas IV – VI  Szkół Podstawowych

I miejsce – Kamil Flis  – Zespół Szkół w Krasieninie

II miejsce – Patryk Wójtowicz – Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie

III miejsce – Adam Szewczyk - Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie

 

Kategoria Klas I – III Gimnazjum

I miejsce – Karol Kasperek– Zespół Szkół w Niemcach

II miejsce – Iga Czechowska – Zespół Szkół w Niemcach

III miejsce – Marta Stefaniak – Zespół Szkół w Krasienine

Gratulujemy!!!

 

Beata Preidl, Katarzyna Pietrzak
Zespół Szkół w Krasienie
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90