Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Przepiękne, kolorowe ozdoby i pisanki...

Aktualności

Przepiękne, kolorowe ozdoby i pisanki - Warsztaty Wielkanocne 2017

Przepiękne, kolorowe ozdoby i pisanki - Warsztaty Wielkanocne 2017

12.04.2017

Ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne, ostatnie tygodnie w naszej gminie upłynęły pod znakiem warsztatów w zdobieniu pisanek wielkanocnych.

W ramach Programu Aktywizacji i Edukacji Lokalnej Mieszkańców Gminy Niemce pn. „Od juniora do seniora” we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Niemcach i Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Elizówce na terenie naszej gminy odbyło się 10 spotkań warsztatowych mających na celu tworzenie ozdób wielkanocnych. Zajęcia odbyły się w Dysie, Dziuchowie, Jakubowicach Konińskich, Elizówce, Ciecierzynie, Krasieninie Kolonii, Kawce i Nowym Stawie.

Należy dodać, że oprócz warsztatów organizowanych w ramach programu "Od Juniora do Seniora", w okresie przedświątecznym świąteczne zajęcia plastyczne organizowane były również przez Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach, Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Krasienina i Okolic i Koło Gospodyń Wiejskich w Dysie.

Pomimo tak wielu warsztatów, organizatorzy byli mile zaskoczeni frekwencją naszych mieszkańców. Uczestnicy na zajęciach wykonywali ozdoby świąteczne w różnych technikach. Efekt finalny warsztatów ozdobi wielkanocne stoły i sprawi, że święta będą wyjątkowe.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90