Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Kamila Guz laureatką Ogólnopolskiego...

Aktualności

Kamila Guz laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Kamila Guz laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

11.04.2017

Szanowni Państwo, niezmiernie miło jest nam poinformować o sukcesie Kamili Guz, uczennicy 6 klasy Szkoły Podstawowej w Krasieninie, a zarazem druhny OSP Majdan Krasieniński, której w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom” Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej przyznał wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.

Do Konkursu wpłynęło 305 prac z 14 województw. Wręczenie dyplomów i nagród Laureatom konkursu, odbyło się w  Pałacu Blanka siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Po części oficjalnej, uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do rezydencji królewskiej zamku w Warszawie na lekcję muzealną z przewodnikiem oraz poczęstunek w restauracji zamkowej. Oprócz nagród rzeczowych i dyplomów, dodatkową nagrodą specjalną dla Kamili, przyznaną przez komisję konkursową, jest wakacyjny wyjazd z osobą towarzyszącą na dziewięciodniowe warsztaty plastyczne o charakterze wymiany polsko-niemieckiej, które odbędą się nieopodal Kołobrzegu i będą trwały w dniach: 1-9 lipca br.

Korzystając z obecności w stolicy, Kamila obejrzała także starówkę Warszawy, Grób Nieznanego Żołnierza, Kościół gdzie spoczywa serce Fryderyka Chopina oraz wystawy w Muzeum Narodowym, gdzie było prezentowane malarstwo wielu znanych polskich malarzy polskich i zagranicznych min. Chełmońskiego, Matejki, Canaletta, Rembrandta oraz Botticellego.

Serdecznie gratulujemy talentu i życzymy kolejnych sukcesów.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90