Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI 680 tys. zł na likwidację osuwisk w...

Aktualności

680 tys. zł na likwidację osuwisk w naszej gminie

680 tys. zł na likwidację osuwisk w naszej gminie

08.03.2017

W ubiegły piątek, 3 marca 2017 r. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś odebrał z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka promesę z dotacją na likwidację osuwisk w naszej gminie.

Spotkanie z ministrem odbyło się na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 4 przy ul. Węglarza w Lublinie. Tutaj, podczas krótkiej uroczystości, szef MSWiA wręczył samorządowcom promesy na dofinansowanie z budżetu państwa projektów takich jak zabezpieczenie wąwozów lessowych czy osuwisk ziemi. Z puli 4,2 mln zł, przeznaczonych na wyżej wymienione działania w województwie lubelskim, nasza gmina otrzymała jedną z największych dotacji, bo aż 680 tys. zł.

Wizyta ministra była także okazją do przekazania sprzętu ratowniczo gaśniczego jednostkom OSP. Wśród wyróżnionych znaleźli się także strażacy ochotnicy z Gminy Niemce. Jednostka OSP z Jakubowic Konińskich otrzymała hydrauliczny zestaw ratownictwa technicznego LUKAS o wartości ponad 50 tys. zł.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90