Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI II Gminny Turniej Unihokeja w Dysie

Aktualności

II Gminny Turniej Unihokeja w Dysie

II Gminny Turniej Unihokeja w Dysie

07.03.2017

W piątkowe przedpołudnie, 3 marca br. uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych z terenu Gminy Niemce mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na II Gminnym Turnieju Unihokeja w Dysie.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, pod którego honorowym patronatem odbywała się impreza, Dyrektor Jolanta Sołtys - gospodyni spotkania oraz radni gminy – Marek Podstawka i Roman Wysocki.

W sali gimnastycznej stawiły się drużyny reprezentujące Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Zespół Placówek Oświatowych w Dysie, Szkołę Podstawową w Jakubowicach Konińskich, Szkołę Podstawową w Nasutowie oraz Zespół Szkół w Niemcach.  Mecze rozgrywano systemem ligowym (czyli ,,każdy z każdym”). Nad prawidłowością rozgrywek czuwał  sędzia - Marek Wrona.

Należy podkreślić, że od pierwszej minuty aż do ostatniego gwizdka mecze  charakteryzowały się ogromnym zaangażowaniem zawodników. Mimo, iż  nie brakowało emocji, turniej  przebiegał w przyjaznej atmosferze, wszyscy cieszyli się grą, a wyniki były sprawą drugorzędną. Impreza przyczyniła się także do nawiązania nowych znajomości i integracji uczniów z terenu naszej gminy.

Zwycięzcą tegorocznego turnieju okazała się drużyna z Niemiec, drugie miejsce zajęli gospodarze, a trzecie uczniowie z Ciecierzyna.

Trzem najlepszym drużynom, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta, wręczyła Iwona Pulińska – Zastępca Wójta Gminy Niemce. Dodatkowo każdy uczestnik turnieju otrzymał upominek od sponsorów, którymi byli: Henryk Smolarz – Dyrektor Regionalnego Biura Energii przy Urzędzie Marszałkowskim, Amatorska Grupa Siatkarska Dys Team oraz Rada Rodziców ZPO w Dysie.

Po turnieju organizatorzy imprezy jeszcze raz pogratulowali zwycięzcom i podziękowali wszystkim uczestnikom za udział. Zwrócili również uwagę na wysoki poziom, jaki prezentowali zawodnicy oraz na wspaniałą atmosferę, przestrzeganie zasad fair play i aktywny doping publiczności.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90