Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Uroczyste spotkanie Kół Gospodyń...

Aktualności

Uroczyste spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich w GOK-u

Uroczyste spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich w GOK-u

02.02.2017

31 stycznia 2017 roku o godzinie 12.00 sala widowiskowa w Gminnym Ośrodku Kultury wypełniła się członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, które przybyły tutaj na zaproszenie Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia.

Noworoczne spotkania Wójta z członkiniami Kół to już wieloletnia tradycja. Są one okazją nie tylko do podsumowania minionego roku i złożenia życzeń na nadchodzący, ale przede wszystkim do podziękowania Paniom za pracę na rzecz swoich społeczności lokalnych w ramach struktur KGW.

Również tradycją w tym dniu są występy artystyczne. Na scenie, we wspaniale przygotowanym przedstawieniu jasełkowym, zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej, a tuż po nich niezawodne dwa zespoły ludowe z naszej gminy czyli „Dysowiacy” i „Ciecierzyn”.

Wspólnie z Paniami, program artystyczny obejrzeli zaproszeni goście wśród których znaleźli się Poseł na Sejm RP Jan Łopata, Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Lublinie Andrzej Giszczak, Prezes Spółdzielni Rolniczo Handlowej w Niemcach Wiesława Szkutnik, Prezes Banku Spółdzielczego w Niemcach Zdzisław Siwek, Prezes Spółdzielni Usług Rolniczych w Elizówce Stanisław Sysiak, Członek Rady Nadzorczej BS w Niemcach i SUR w Elizówce Stanisław Muzyka oraz Henryk Smolarz były Poseł na Sejm RP dwóch kadencji, a obecnie Dyrektor Regionalnego Biura Energii przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

Uroczystość zakończyła się niespodziewanym, a zarazem zachwycającym wszystkich zgromadzonych nieplanowanym wcześniej występem młodej artystki, która była obecna na spotkaniu razem ze swoją babcią. Po zakończeniu części artystycznej nie pytając nikogo o zdanie weszła bez tremy na scenę, poprosiła o obniżenie mikrofonu i pięknie zaśpiewała kilka piosenek, wzbudzając tym aplauz i wzruszenie wśród widowni.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90