Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Wygrane, śnieżne Zakopane

Aktualności

Wygrane, śnieżne Zakopane

Wygrane, śnieżne Zakopane

19.12.2016

Dni od 5 do 10 grudnia 2016 roku klasy III a i b Gimnazjum nr 2 w Ciecierzynie im. bł. bpa Władysława Gorala spędziły w Zakopanem. Wyjazd był konsekwencją wygranej w ogólnopolskim konkursie „Pokażcie nam swoją małą Alma Mater”. Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Hotele Polskie Dzieciom. Z całej Polski zgłosiło się 112 szkół (251 klas/212 prac). Album wykonany przez klasy III gimnazjum otrzymał zaszczytne II miejsce.

Pobyt w pięknej, śnieżnej scenerii  Zakopanego dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń i zimowych atrakcji takich jak: spacer Doliną Kościeliską, wejście na Gubałówkę, Wielką Krokiew. Spacery urokliwymi ulicami Zakopanego pozwoliły poznać charakterystyczną zakopiańską architekturę. W czwartkowy wieczór młodzież miała okazję spotkać się z TOPROWCEM – gawędziarzem, który z wielką pasją opowiadał o górach, ludziach i zwyczajach tam panujących. Uczniów bardzo zaciekawiło Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie mieli okazję poznać florę i faunę Tatr i okolic. Interaktywne gry i zabawy wzbogaciły wiedzę uczniów w niestandardowy sposób.

Pobyt w Tatrach sprawił młodzieży dużo radości, zacieśnił przyjaźnie i udowodnił, że są  zgraną drużyną, która może na sobie wzajemnie polegać.

ZPO Ciecierzyn

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90