Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Warsz...Taty "Bliżej - pełna łączność"

Aktualności

Warsz...Taty "Bliżej - pełna łączność"

Warsz...Taty "Bliżej - pełna łączność"

07.12.2016

W sobotę 3 grudnia 2016 R. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Niemce odbyły się warsztaty dla ojców pod hasłem „Bliżej – pełna łączność”. W spotkaniu wzięło udział dwudziestu mężczyzn. Przedsięwzięcie zorganizowano wspólnie z Fundacją Cyryla i Metodego, dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia.

Fundacja od 2004r. prowadzi "Inicjatywę tato.net". W materiałach promocyjnych czytamy: "warsztaty to ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci". Jak się miało okazać, w reklamie nie napisano nic "na wyrost", bowiem wszyscy uczestnicy warsztatu byli zaabsorbowani przekazywanymi treściami. Spotkanie prowadził trener Inicjatywy tato.net – Łukasz Wachowski. Profesjonalnie przygotowane materiały stanowią znakomitą pomoc nie tylko podczas trwania warsztatu, ale również po powrocie do domu. Pozwalają bowiem każdemu zdiagnozować stan własnego ojcostwa, znaleźć swoje mocne i słabsze strony, po to, by zacząć udoskonalać ojcowskie talenty. Efektem kilkugodzinnej pracy, jest powstanie indywidualnego Tato-planu, który każdy z uczestników wdraża w relacjach ze swoimi dziećmi. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Na zakończenie warsztatów zebrani ojcowie wyrazili zainteresowanie organizacją w naszej gminie Klubu Ojcowskiego. Kluby takie działają już w Lublinie, jest szansa, że uda się zgromadzić grupę zaangażowanych ojców również w Niemcach. Mamy nadzieję kontynuować współpracę z Fundacją Cyryla i Metodego, co powinno znaleźć wyraz w organizacji kolejnych pożytecznych społecznie projektów.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90