Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI III Edycja Gminnego Konkursu YOU CAN...

Aktualności

III Edycja Gminnego Konkursu YOU CAN SING w Rudce Kozłowieckiej

III Edycja Gminnego Konkursu YOU CAN SING w Rudce Kozłowieckiej

07.12.2016

29 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Rudce Kozłowieckej odbyła się III Edycja Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej 'You Can Sing' pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia. Organizatorem całego przedsięwzięcia była pani Anna Weremczuk, nauczycielka języka angielskiego.

W konkursowe szranki stanęło 10 solistów i 6 zespołów z 7 szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczestnicy byli oceniani przez Komisję konkursową w składzie: Paweł Pasikowski (muzyk i anglista), Anna Kozak (muzyk i anglista) i Jarosław Sobczak (anglista).
 
W kategorii soliści I miejsce zajęła Maria Taczalska z Zespołu Szkół w Niemcach, II miejsce zajęła Agnieszka Muzyka z Zespołu Szkół w Krasieninie, a III miejsce wyśpiewała Milena Pomorska ze Szkoły Podstawowej w Jakubowicach Konińskich
 
W kategorii zespoły najlepsza była grupa z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie w składzie: Małgorzata Piotrowska, Weronika Ważna, Gabriela Wójtowicz, Anna Piotrowska, Aleksandra Włodarczyk. II miejsce zajął duet Kingi Mitrut i Izabeli Cieplak z Zespołu Szkół w Krasieninie, a trzecie miejsce przypadło zespołowi z Ciecierzyna w składzie: Adam Rudzki, Dominik Sołtys, Maja Stawecka, Dominika Prokop, Oliwia Stanisławek, Lilianna Pankowska, Jakub Lubański, Patrycja Ginalska, David Hosman, Maja Gawrońska.
 
Komisja Konkursowa przyznała również wyróżnienie za wyjątkowo udany występ Alanowi Lewickiemu  z Niemiec i zespołowi z Dysa.
 
Przyznane zostały również nominacje do udziału w IV Edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej 'Let's Sing' w Lublinie dla uczestników, którzy będą odpowiednio reprezentować naszą Gminę. Nominacje otrzymali: Michał Włodarczyk, Maria Taczalska, Milena Pomorska, Alan Lewicki, Zespół z Krasienina za piosenkę 'The Show' oraz Zespół z Ciecierzyna za piosenkę 'Maybe'.
 
Organizacja tej wspaniałej imprezy była możliwa dzięki sponsorom: Wójtowi Gminy Niemce, firmie Mota Engil Central Europe, Centrum Jezyków Obcych Euro-Forum, Spółdzielni Rolniczo Handlowej SCH w Niemcach oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie. Satysfakcja i radość widziana w oczach uczestników świadczy o tym, że warto pomagać i promować młode talenty.
 
Mamy nadzieję, że kolejne edycje Konkursu będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem i będą okazją do rozwijania umiejętności i talentów dla dzieci i młodzieży.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90