Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Odblaskowa gmina - spotkanie...

Aktualności

Odblaskowa gmina - spotkanie profilaktyczno - edukacyjne w GOKu

Odblaskowa gmina - spotkanie profilaktyczno - edukacyjne w GOKu

06.12.2016

25 listopada 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przeprowadzili pierwsze spotkanie profilaktyczno - edukacyjne pod nazwą „Odblaskowa Gmina”. Spotkanie skierowane było do pełnoletnich mieszkańców naszego województwa.

Celem pilotażowego programu była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jako niechronionych uczestników dróg oraz podniesienie wzrostu odpowiedzialności za siebie poprzez uświadomienie mieszkańcom  zasad ruchu drogowego. Mundurowi podali również podstawy prawne,  które w sposób definitywny nakazują noszenie elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym.

W trakcie spotkania funkcjonariusze zaprezentowali film pt. „Śmierć czai się na drodze”. Następnie odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w której uczestnicy brali bardzo aktywny udział. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zaprezentowane przez policjantów alkogogle. Uczestnicy bardzo chętnie je przymierzali.

Na koniec spotkania chcąc wykształtować postawy i nawyki noszenia elementów odblaskowych przez pieszych jako uczestników ruchu drogowego, mundurowi rozdali uczestnikom spotkania odblaski. Każdy z uczestków otrzymał także drobny upominek od współorganizatora prelekcji czyli Gminy Niemce.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90