Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Jubileusz 50-lecia budynku szkoły w...

Aktualności

Jubileusz 50-lecia budynku szkoły w Jakubowicach Konińskich

Jubileusz 50-lecia budynku szkoły w Jakubowicach Konińskich

01.12.2016

W dniach 23 i 24 listopada 2016 r. Szkoła Podstawowa im. Joachima Lelewela w Jakubowicach Konińskich obchodziła pięćdziesiątą rocznicę oddania do użytku obecnego budynku szkoły. Z tej okazji uczniowie zaprezentowali widowisko artystyczne pt: „Ocalić od zapomnienia”, przygotowane pod kierunkiem i według scenariusza pani wicedyrektor Jolanty Zabielskiej. Na scenie wystąpili zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczniowie, do których dołączyli absolwenci, rodzice i nauczyciele.

Środa była dniem świętowania przez społeczność szkolną, natomiast w czwartek w święcie szkoły wzięli udział zaproszeni goście.

Czwartkową uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Emilia Kowalska, następnie głos zabrali m.in. zastępca Wójta Gminy Niemce – pani Iwona Pulińska, dyrektor Gminnego Ośrodka Administracji Szkół – pani Anna Studzińska, radni gminy Niemce wraz z przewodniczącym panem Sławomirem Mroczkiem, przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego – pan Henryk Smolarz, przewodnicząca Rady Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Regionu Środkowowschodniego pani Wiesława Stec, dyrektorzy ościennych placówek oświatowych oraz emerytowani dyrektorzy placówki.

W dalszej części jubileuszu zaprezentowane zostało widowisko pt. „Ocalić od zapomnienia”. Konferansjerzy przypomnieli trudne początki funkcjonowania szkoły w starym budynku oraz radość z otwarcia nowej. Na scenie wystąpili przedstawiciele wszystkich klas, absolwenci, reprezentant rodziców, a nawet nauczyciele. Na widowisko złożyły się recytacje, piękne, wzruszające piosenki i porywające tańce.

Po części artystycznej goście udali się na słodki poczęstunek, gdzie delektowali się domowymi ciastami przygotowanym przez rodziców oraz imponującym jubileuszowym tortem.

Atmosfera i nastrój tej uroczystości udzieliły się wszystkim. Jubileusz był bowiem okazją do dumy i radości z osiągnięć szkoły. Okazał się wspaniałą lekcją historii, przywołał w pamięci tych, którzy odeszli, ale też zachęcał do kreślenia śmiałych planów na przyszłość. Było to tym łatwiejsze, że zza okna cały czas dobiegało postukiwanie z placu budowy nowej sali gimnastycznej. Niebawem placówka oświatowa w Jakubowicach Konińskich rozpocznie nowy rozdział w zdecydowanie lepszych warunkach lokalowych.

W imieniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowych za obecność i pamięć o szkole, za wszystkie prezenty, a rodzicom i sponsorom za wsparcie i pomoc.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90