Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Razem pół wieku – Złote Gody w naszej...

Aktualności

Razem pół wieku – Złote Gody w naszej gminie

Razem pół wieku – Złote Gody w naszej gminie

30.11.2016

W niedzielę 20 listopada 2016 r. w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach odbył się Jubileusz Złotych Godów, zorganizowany dla par z terenu Gminy Niemce, które w tym roku obchodziły pięćdziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

To wyjątkowe święto rozpoczęła msza święta w intencji Jubilatów, odprawiona przez proboszcza parafii p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach ks. kan. Krzysztofa Galewskiego, który tradycyjnie pod koniec nabożeństwa wręczył małżonkom pamiątkowe dyplomy.

Dalsza część uroczystości odbyła się w gościnnych progach Zespołu Szkół w Niemcach. Na początku, po krótkim wystąpieniu, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Sławomira Mroczka oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Doroty Gajo i Dyrektora tutejszej placówki oświatowej Jerzego Wójcika, odznaczył dostojnych Jubilatów medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi z tej okazji przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Część oficjalną zakończyła okolicznościowa lampka szampana z nieodłącznym „Sto lat” dla szacownych małżonków.

Po toaście przyszedł czas na program artystyczny, przygotowany przez młodzież z tutejszej szkoły i Gminną Orkiestrę Dętą „Brass Band”. Niecodzienny charakter tej rocznicy podkreślił także wspaniały tort, którego nikomu spośród obecnych na tym Jubileuszu nie zabrakło.

Gminną uroczystość Złotych Godów zakończył koncert Zespołu Ludowego „Dysowiacy”. Energiczne piosenki w wykonaniu zespołu poderwały do tańca wszystkich zgromadzonych na sali.

Dostojnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wiele lat w zdrowiu i wzajemnej miłości.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90