Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI ZAPROSZENIE: do udziału w programie...

Aktualności

ZAPROSZENIE: do udziału w programie ODBLASKOWA GMINA

ZAPROSZENIE: do udziału w programie ODBLASKOWA GMINA

22.11.2016

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś zapraszają pełnoletnich mieszkańców naszej gminy na pilotażowe spotkanie programu profilaktyczno – edukacyjnego pn. „Odblaskowa Gmina”, którego celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Głównymi adresatami wojewódzkiego programu „Odblaskowa Gmina” są mieszkańcy gmin wiejskich i miejsko-wiejskich województwa lubelskiego. Osoby uczestniczące w działaniach zostaną zapoznane przez funkcjonariuszy wydziałów ruchu drogowego z komend miejskich oraz powiatowych z terenu województwa lubelskiego z aktualnymi przepisami regulującymi ruch pieszych, zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz poprzez prezentację filmów profilaktycznych, z możliwymi skutkami niewłaściwych zachowań. Policjanci postarają się przekonać mieszkańców społeczności lokalnych, że elementy odblaskowe to prosty sposób, by stać się widocznym, a co za tym idzie bezpieczniejszym na drodze. Każdy uczestnik programu otrzyma element odblaskowy.

Spotkanie w ramach programu „Odblaskowa Gmina” odbędzie się w naszej gminie 25 listopada 2016 roku o godz. 12.00  w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90