Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI VI Gminny Turniej Szachowy w...

Aktualności

VI Gminny Turniej Szachowy w Jakubowicach Konińskich

VI Gminny Turniej Szachowy w Jakubowicach Konińskich

18.11.2016

Dnia 17 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej im. J. Lelewela w Jakubowicach Konińskich już po raz szósty odbył się Gminny Turniej Szachowy. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś.

Do głównych celów imprezy należała popularyzacja królewskiej gry w szachy oraz integracja młodych szachistów ze szkół naszej gminy.

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim w dystansie trzech rund.

Zwycięzcą zawodów została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jakubowicach Konińskich, drugie miejsce zajął zespół z Zespołu Szkół w Niemcach, na miejscu trzecim uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Krasieninie. Czwarte miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej.

Puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli zwycięzcom przybyli goście – p. Wójt Krzysztof Urbaś oraz p. Dyrektor GOASz- u Anna Studzińska.

Organizatorzy serdecznie dziękują Nauczycielom za przygotowanie zawodników, uczniom za zaangażowaną i sportową walkę, a władzom gminy za ufundowanie nagród i słodkich upominków.

Zapraszamy za rok na kolejne zmagania na szachownicy. Pokonani konkurenci już zapowiedzieli srogi rewanż. Czekamy niecierpliwie, bo nic nie motywuje tak skutecznie do treningów jak wymagający konkurent.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90