Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI 1 listopada – czas zadumy i wspomnień

Aktualności

1 listopada – czas zadumy i wspomnień

1 listopada – czas zadumy i wspomnień

04.11.2016

We wtorek przypadał dzień 1 listopada, od X wieku w Kościele Katolickim obchodzony jako Dzień Wszystkich Świętych czyli tych którzy są już zbawieni. Jak co roku wielu z nas odwiedziło cmentarz, gdzie znajdują się groby bliskich, znajomych, przyjaciół, tych co odeszli wiele lat temu jak i tych którzy jeszcze niedawno byli wśród nas.

W okresie od listopada 2015 r. do końca października br. w Gminie Niemce zmarło 134 mieszkańców. Wśród nich byli nasi bliscy, znajomi, a także osoby, które mniej lub bardziej zaznaczyły swoją obecność w naszej gminie. 23 sierpnia 2016 r. przeżywszy ponad 101 lat zmarła pani Eleonora Caban, najstarsza mieszkanka Gminy Niemce. O pani Eleonorze pisaliśmy w 2015 roku kiedy to obchodziła jubileusz setnych urodzin. 16 października 2016 r. odeszła od nas pani Zofia Iwan, wieloletnia członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Ciecierzynie oraz zespołu ludowego Ciecierzyn. Talent pani Zofii wiele razy mogliśmy podziwiać na gminnych uroczystościach.

Odwiedzając cmentarze, nie zapomnieliśmy również o grobach opuszczonych czy takich, które przypominają nam o ważnych wydarzeniach z naszej historii. Władze Gminy Niemce dziękują serdecznie wszystkim mieszkańcom za pamięć i zaangażowanie w utrzymaniu porządku na wszystkich miejscach spoczynku z terenu naszej gminy.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90