Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Amatorski klub sportowy z Niemiec...

Aktualności

Amatorski klub sportowy z Niemiec kuźnią młodych Mistrzów Polski

Amatorski klub sportowy z Niemiec kuźnią młodych Mistrzów Polski

26.10.2016

Po roku wielkiego sukcesu Patryka Dziuby - Mistrza Polski w podnoszeniu ciężarów, przyszedł czas na sukcesy Patrycji Powroźnik (15 lat). Po wspaniałym boju z rówieśniczkami z utytułowanych klubów sportowych kraju, stanęła na drugim stopniu podium na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w dniach 21-23 października w Biłgoraju, w kategorii wagowej 53 kg.

Młoda Vice-Mistrzyni, prowadzona przez trenera Zbigniewa Cękałę, uzyskała wynik 122 kg w dwuboju, poprawiając  swój rekord życiowy o 5 kg. Jest to drugi medal rangi Mistrzostw Polski i drugi w historii sportu Gminy Niemce dla GULKS Niemce, amatorskiego, młodego klubu, którego założycielem i prezesem jest nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach – Ryszard Sosnowski.

Przy okazji tego wielkiego sukcesu dowiedzieliśmy się o kłopotach finansowych naszych mistrzów. Cytujemy wypowiedź prezesa: … Z przykrością informuję, że byt naszego Klubu ze względów finansowych jest  mocno zagrożony. Do końca sezonu pozostało kilka ważnych imprez sportowych rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Dlatego zwracam się w imieniu Klubu o pomoc finansową do ludzi, dla których losy sekcji podnoszenia ciężarów nie są obojętne…

Doceńmy sukcesy i wesprzyjmy klub, który boryka się z trudnościami finansowymi, co uniemożliwia mu istnienie, rozwój talentów, odnoszenie sukcesów.

Dane kontaktowe klubu:
e-mail: gulksniemce@wp.pl  tel. 728818163         

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90