Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gminne obchody Dnia Edukacji...

Aktualności

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej 2016

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej 2016

25.10.2016

„Jeden dobry Nauczyciel może zmienić świat” - takie motto przyświecało gminnym uroczystościom z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w dniu 17 października br. w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele samorządu gminnego na czele z panem Wójtem Krzysztofem Urbasiem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Niemce p. Sławomirem Mroczkiem, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele związków zawodowych: p. Emilia Białek – Przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Gminy Niemce oraz p. Jadwiga Łucka-Drozd –Prezes  Zarządu Oddziału ZNP w Niemcach, przedstawiciele Rady Rodziców ZS w Niemcach w osobach p. Barbary Koperskiej - przewodniczącej i p. Kazimierza Nosala - wiceprzewodniczącego oraz wyróżnieni nauczyciele.

Podczas obchodów Wójt  Gminy Niemce Krzysztof Urbaś wręczył „Nagrody Wójta Gminy Niemce” dla najbardziej zasłużonych  nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych, którzy z pasją i poświęceniem edukują i wychowują młode pokolenie Polaków. Niecodziennym wydarzeniem było wręczenie „Listu Gratulacyjnego” na ręce p. Aliny Gromaszek – nauczycielki i wicedyrektor ZPO w Ciecierzynie, która 14 października 2016 r. w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odebrała z rąk Wojewody Lubelskiego „Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej”. Pani Alina była jedną z 16 nauczycieli z województwa lubelskiego, którzy za pracę oświatową otrzymali tą najwyższą nagrodę. Składając gratulacje pan Wójt dziękował za trud i długoletnią, wzorową pracę na rzecz gminnej oświaty oraz życzył jej nieustającego entuzjazmu i energii w dalszej, jakże ważnej misji jaką jest praca nauczyciela.

Lista nagrodzonych Nauczycieli podczas Gminnego Święta Edukacji 2016, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [204.82 KB]

Uroczystość uświetnił opracowany na wysokim poziomie program artystyczny w wykonaniu chóru szkolnego pod przewodnictwem p. Olgi Skrzypczak-Kowalczyk, Gminnej Orkiestry Dętej „Brass Band” pod batutą p. Dominika Pytki oraz uczniów szkolnego koła recytatorskiego przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli: p. Anny Zgierskiej, p. Marioli Sidor oraz p. Agnieszki Boguty.
Na zakończenie spotkania były też kwiaty i ciepłe słowa skierowane w kierunku władz naszej gminy w podziękowaniu za dbałość o samorządową oświatę i podejmowanie dobrych decyzji, które mają wpływ na poziom edukacji w Gminie Niemce.

Już od 14 lat w Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej wpisuje się Spotkanie Emerytowanych Pracowników Oświaty Gminy Niemce. Tegoroczna uroczystość odbyła się 18 października 2016 r.  w gościnnych murach  ZS w Niemcach.

Gospodarzami spotkania tradycyjnie były związki zawodowe pracowników oświaty działające na terenie naszej gminy, na których czele stoją: p. Emilia Białek – Przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Gminy Niemce oraz  p. Jadwiga Łucka-Drozd –Prezes  Zarządu Oddziału ZNP w Niemcach.

W spotkaniu uczestniczyło prawie 80 byłych pracowników oświaty – emerytowanych pracowników: nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, w tym pracownicy administracji. Na uroczystość  przybyli licznie zaproszeni goście: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, p. Wioletta Czochór - wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie, p. Włodzimierz Kosior – w-ce Prezes Zarządu Okręgu ZNP w Lublinie, p. Wiesława Stec Przewodnicząca Sekcji Oświaty Zarządu Regionu Środkowo Wschodniego w Lublinie, p. Andrzej Kosior w-ce Przewodniczący Zarządu Oddziału Solidarność w Lubartowie, Dyrektor GOASz – Anna Studzińska oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli.

W części artystycznej zaprezentował się chór ZS w Niemcach w specjalnie dobranym i przygotowanym na tę uroczystość repertuarze wokalnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali wykonane własnoręcznie przez uczniów na zajęciach świetlicowych prezenty – kolorowe kwiatki. Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze, przy smakowitym poczęstunku. Były wspomnienia, podziękowania, chwile wzruszeń oraz życzenia wielu pogodnych dni i dużo, dużo zdrowia.

Kolejnym nieodłącznym elementem obchodów Dnia Edukacji Narodowej we wszystkich szkołach w naszej gminie były także uroczystości „Ślubowania klas pierwszych”. Jest to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, rodziców oraz całej społeczności szkolnej. Zwykle wywołuje wiele emocji i ma odświętny charakter. Poniżej prezentujemy zdjęcia, tym razem z uroczystości „Ślubowania uczniów klasy I Gimnazjum im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie”. Zapraszamy także  do obejrzenia zdjęć z innych uroczystości na stronach internetowych szkół.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90