Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gmina Niemce już po raz szósty...

Aktualności

Gmina Niemce już po raz szósty „SAMORZĄDOWYM LIDEREM EDUKACJI”

Gmina Niemce już po raz szósty „SAMORZĄDOWYM LIDEREM EDUKACJI”

17.10.2016

12 października 2016 roku w Sali Białej historycznego Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbyła się Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji”. Naszą gminę reprezentował osobiście Wójt Krzysztof Urbaś oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół w Niemcach - Anna Studzińska, którzy odebrali przyznane nagrody i wyróżnienia.

 Gmina Niemce, otrzymała:
  • zaszczytny tytuł  „Samorządowy Lider Edukacji” 2016 ,
  • Certyfikat Złoty, którym zostały uhonorowane jednostki samorządu terytorialnego certyfikowane w Programie  po raz szósty,
  • Wyróżnienie nadzwyczajne „Lider Bezpieczeństwa w Oświacie”- wyróżnienie dla gmin, powiatów i samorządnych województw, które uznane zostały przez Komisję konkursową za szczególnie nowatorskie i innowacyjne w dziedzinie wdrażania rozwiązań i procedur podnoszących poziom bezpieczeństwa uczniów w szkołach i placówkach
 Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” jest jednym z najbardziej prestiżowych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości w dziedzinie oświaty, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji” otrzymują gminy i powiaty, które uzyskały pozytywny wynik ewaluacji w dziedzinie jakości i efektywności polityki oświatowej. Oceny samorządu dokonuje powołana przez organizatorów Kapituła naukowców pracujących m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Śląskim i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Wielokrotność uzyskania przez naszą gminę tego prestiżowego wyróżnienia potwierdza, że Gmina Niemce  znajduje  się w elitarnej grupie samorządów, dla których wysoka jakość oświaty jest priorytetem. Ponadto Prof. dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu - Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców, zamieścił recenzję naszej gminy jako przykład dobrych praktyk w swojej pierwszej monografii naukowej poświęconej programowi pt.: Program „Samorządowy Lider Edukacji" jako narzędzie wsparcia zarządzania oświatą w systemie zarządzania publicznego jednostki samorządu terytorialnego. Publikacja została wydana w bieżącym roku. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt.
Relacja z uroczystości w Muzeum Króla Jana III Sobieskiego została opublikowana na stronie internetowej Programu pod adresem:

www.lider-edukacji.pl

Uzasadnienie przyznania certyfikatu "Samorządowy Lider Edukacji 2016", plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [381.71 KB]

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90