Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gminne Czytanie QUO VADIS H....

Aktualności

Gminne Czytanie QUO VADIS H. Sienkiewicza w Niemcach

Gminne Czytanie QUO VADIS H. Sienkiewicza w Niemcach

11.10.2016

Gminne Czytanie „QUO VADIS” to kolejna impreza kulturalna w naszej gminie zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Niemcach. Współorganizatorami były szkoły: Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach. Impreza miała miejsce w niedzielę 9 października w Domu Seniora w miejscowym parku, gdzie można było spotkać bohaterów powieści Sienkiewicza, czyli gimnazjalistów, którzy zapraszali mieszkańców do konkursu : „Co ty wiesz o Henryku Sienkiewiczu?” Oczywiście, były nagrody .

Uczestników spotkania przywitała pani Renata Antoszek – dyrektor GBP w Niemcach. Przypomniała, że rok 2016 został ogłoszony ROKIEM HENRYKA SIENKIEWICZA. Zwróciła też uwagę na wartość czytania, zapraszając do udziału w uroczystości.  Przyszedł czas na głośne czytanie.

Najpierw  uczniowie gimnazjum wcielili się w Sienkiewicza oraz bohaterów jego powieści i sugestywnie odczytali wybrane fragmenty „Quo  vadis”, przykuwając uwagę słuchaczy. Następnie do głośnego czytania zostali zaproszeni przybyli goście i  mieszkańcy gminy. Wśród nich byli: pani Anna Studzińska – dyrektor Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół, pani Elżbieta Rudnicka – dyrektor ZSP w Niemcach oraz  pani Urszula Kurek z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Potem przyszedł czas na konkurs multimedialny dotyczący znajomości powieści Noblisty przygotowany przez uczniów ZSP w Niemcach. Uczestnicy zmagań wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą. Było wiele pozytywnych emocji i pamiątkowe nagrody: zakładki do książek specjalnie przygotowane na tę okazję, folderki o naszej gminie, słodycze…

Na koniec organizatorzy przewidzieli coś dla ciała, czyli poczęstunek przygotowany przez uczniów szkoły ponadgimnazjalnej.

Imprezie towarzyszyła wystawa o Henryku Sienkiewiczu udostępniona przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lublinie.

Gminne Czytanie  „QUO  VADIS”  za nami. Mamy nadzieję, że impreza zachęciła do czytania, nie tylko Sienkiewicza. 

Organizatorzy:
GBP w Niemcach, ZS im Ziemi Lubelskiej w Niemcach, ZSP w Niemcach 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90