Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI DZIĘKCZYNIENIE - Wernisaż Tadeusza...

Aktualności

DZIĘKCZYNIENIE - Wernisaż Tadeusza Kuduka w Nasutowie

DZIĘKCZYNIENIE - Wernisaż Tadeusza Kuduka w Nasutowie

10.10.2016

W dniu wczorajszym, 9 października 2016 r. w kościele pw. NMP Królowej Polski w Nasutowie odbył się wernisaż Tadeusza Kuduka, aktora dramatu i artysty malarza, absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Wystawa 21 prac artysty pt. DZIĘKCZYNIENIE prezentowana będzie do 23 października.

Tadeusz Kuduk, aktor dramatu i artysta malarz ukończył studia w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w roku 1961. Debiutował w tym samym roku w obu dziedzinach sztuki. Wielokrotnie nagradzany. Najważniejszą jest nagroda I w Ogólnopolskim Konkursie na Projekty Gobelinów dla Zamków Polskich (23 projekty). Urodził się w Trzebusce koło Rzeszowa 20 X 1935 r. Obecnie, na teatralnej emeryturze i malarskiej pracowitości. Żona Alina, dwie córki, Maria i Dorota. Oczekuje wnuka (początek listopada br.). Daj Boże.

Najtrwalsze ślady w życiu człowieka znaczone są na duszy, sercu i pamięci w dzieciństwie. One, to moja ukochana Trzebuska; z lewej pola, z prawej las, na północ kościół i Podkarpacie od południa.

Pobożni i pracowici Rodzice, pracujące na „pół etatu" dzieci: Kasia, Staszek, Krzysia, ja i Hania.

Moja praca na scenie i przy sztaludze to plon czynienia ziemi nam danej przez Stwórcę dla jej uprawiania.

Skromne 21 obrazów jest Jemu DZIĘKCZYNIENIEM.

„Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj..." Praca i chleb z modlitwą - życie.

Sztuka, każda jej forma, to potrzebny nam chleb niepowszedni, co życie użyźnia.

Dziękuję Księdzu Proboszczowi Adamowi Buczyńskiemu, za przyjęcie mojej nieśmiałej propozycji owocnie zakończonej, dzisiaj rozpoczętą ekspozycją. Dziękuję Małgorzacie i Jerzemu Piaseckim.

Tadeusz Kuduk
Nasutów, 9 X 2016 r.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90