Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Sukcesy naszych biegaczy na VI...

Aktualności

Sukcesy naszych biegaczy na VI Powiatowych Biegach Ulicznych

Sukcesy naszych biegaczy na VI Powiatowych Biegach Ulicznych

04.10.2016

2 października 2016 r. w Gminie Jabłonna na trasie Chmiel Pierwszy – Skrzynice Drugie odbyły się VI Powiatowe Biegi Uliczne „Biegaj z nami”. Jak co roku impreza sportowa połączona była z oficjalnym zakończeniem jednej z ważniejszych inwestycji drogowych powiatu lubelskiego.

Zawodnicy tegorocznych biegów rywalizowali na przebudowanej drodze relacji Lublin - Głusk - Skrzynice - Chmiel - Krzczonów - Sobieska Wola. Zawody odbywały się w trzech kategoriach. W pierwszej, sztafecie 6 x 800 metrów, wzięli udział chłopcy i dziewczęta z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W drugiej, na takich samych zasadach, wystartowali samorządowcy, natomiast trzecią grupę stanowiły zawodniczki i zawodnicy w wieku co najmniej 16 lat, którzy rywalizowali w biegu otwartym na dystansie 7 kilometrów.
 
Z dumą możemy poinformować, że w tym roku Powiatowe Biegi Uliczne zostały zdominowane przez drużyny z naszej gminy. W  sztafecie szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt najlepszymi okazały się dziewczęta z Gimnazjum Zespołu Szkół w Niemcach, a drugie miejsce zajęło Gimnazjum Zespołu Placówek Oświatowych z Ciecierzyna. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najszybszą sztafetą dziewcząt okazała się drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Niemiec, a w sztafecie samorządów drużyna w składzie: Mariola Domownik, Patrycja Stepanow, Justyna Budzyńska, Janusz Prokopiuk, Kamil Urbaś i Marcin Paradziński wywalczyła trzecie miejsce.
 
Wszystkim naszym biegaczom serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej gminy i gratulujemy zdobytych medali.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90