Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Zawody sportowo – pożarnicze...

Aktualności

Zawody sportowo – pożarnicze KRASIENIN 2016

Zawody sportowo – pożarnicze KRASIENIN 2016

14.09.2016

Już po raz kolejny Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Niemcach, wspólnie ze swoim odpowiednikiem z Gminy Wólka, zorganizował zawody sportowo – pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku było to w nietypowym terminie, bo mamy już miesiąc wrzesień, jednak pogoda niczym nie odbiegała od tej czerwcowej. 30-stopniowy upał i piękne słońce od samego rana powodowało, że większość uczestników czekała na przeprowadzenie ćwiczenia bojowego i wodę.

Zawody przeprowadzone 11 września odbyły się w Krasieninie. O godzinie 9˚˚ na boisku sportowym na zbiórce stawiło się 8 jednostek OSP z terenu Gminy Niemce oraz 3 OSP z Gminy Wólka. Wszystkich przybyłych strażaków przywitał Komendant Gminny druh Dariusz Paradziński, a zawody otworzyli przedstawiciele Gminy Wólka. Do komisji sędziowskiej, w której skład weszli funkcjonariusze lubelskiej Państwowej Straży Pożarnej, na czele z sędzią głównym zawodów mł. bryg. Dominikiem Wysockim, wpłynęło 17 zgłoszeń od dowódców poszczególnych drużyn, w tym 4 zgłoszenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Rywalizacja rozpoczęła się od sztafety pożarniczej 7 x 50 m. Jako pierwsi wystartowali panowie z grupy A, gdzie najlepszy czas z Gminy Niemce uzyskali strażacy z OSP Majdan Krasieniński (64,26 s) jednak nie obyło się bez błędów i punktów karnych popełnianych przez wiele jednostek. Jako kolejne startowały panie z grupy C, były to dziewczyny z Nasutowa i Krasienina.

Po zmaganiach dorosłych, swoją rywalizację rozpoczęły MDP. W pierwszym biegu zmierzyły się dziewczyny ze straży w Majdanie Krasienińskim i Krasieninie, natomiast w drugim biegu sztafetowym wystartowali chłopcy z OSP Krasienin i OSP Nasutów. Ci ostatni byli bezkonkurencyjni uzyskując czas 61,68 s, który był najlepszym czasem na zawodach wśród wszystkich startujących drużyn.

Po przerwie przystąpiono do drugiej konkurencji – ćwiczenia bojowego. Drużyny startowały w takiej samej kolejności, jednak emocje i nerwy były już dużo większe, co powodowało po raz kolejny popełnianie błędów przy wykonywaniu ćwiczenia. Bojówkę z najlepszym czasem 42,8 s ukończyła drużyna z Jakubowic Konińskich, u których radość ze zwycięstwa widać już było po zakończeniu rywalizacji.

Zwycięską drużyną z Gminy Wólka okazał się niezawodny skład z OSP Świdnik Duży, uzyskując wynik końcowy 109,45 pkt. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z OSP Turka, a trzecie miejsce zajęła drużyna z OSP Łuszczów.

Klasyfikacja końcowa jednostek OSP Gminy Niemce.

W grupie A męskiej, 1 miejsce i obroniony tytuł z wynikiem tegorocznym 108,38 pkt zachowała jednostka OSP Jakubowice Konińskie, 2 miejsce – OSP Kawka, 3 miejsce – OSP Dys

Poza podium znalazły się drużyny: 4 - OSP Niemce, 5 – OSP Majdan Krasieniński, 6 – OSP Krasienin, 7- OSP Nasutów, 8 – OSP Stoczek Kolonia.

W grupie C lepszy wynik osiągnęły dziewczyny z OSP Krasienin uzyskując 143,34 pkt, drugie miejsce OSP Nasutów.

Dziewczyny z MDP OSP Majdan Krasieniński szybciej poradziły sobie z ćwiczeniem bojowym, co spowodowało zepchnięcie drużyny z MDP OSP Krasienin na drugie miejsce.

Chłopcy z OSP Nasutów po raz kolejny pokazali dobre przygotowanie i uzyskując wynik końcowy 101,7 pkt byli bezkonkurencyjni. Drugą drużyną chłopców była MDP OSP Krasienin.

Po zakończonych zawodach przystąpiono do dekoracji, której dokonali: zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Niemce - druhna Beata Zgierska, Prezes ZOG ZOSP RP - druh Marek Porzak oraz Komendant Gminny z Wólki – asp. Kazimierz Jasiński.

Wszystkim drużynom należą się wyrazy uznania za poświęcony czas i wysiłek - mówiła druhna Beata Zgierska - lecz największe dla młodzieży z MDP bo ich chęci są bezcenne dla przyszłości i kultywowania tradycji pożarniczych na naszym terenie. Słowa wdzięczności także na pewno powinny być skierowane do naczelników i opiekunów drużyn.

Wojciech Woźniak
OSP Nasutów

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90