Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Wóz transmisyjny Radia Lublin w...

Aktualności

Wóz transmisyjny Radia Lublin w Ciecierzynie

Wóz transmisyjny Radia Lublin w Ciecierzynie

14.09.2016

W czwartek, 8 września br. tuż po godzinie 12.00 na antenie Polskiego Radia Lublin realizowany był program na żywo pt. „Pogotowie radiowe”.

Tematem czwartkowego reportażu było niebezpieczne przejście dla pieszych usytuowane tuż przy Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie. W sprawie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły głos zabrali m.in. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół Anna Studzińska, Dyrektorzy Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie Mirosław Studniewski i Alina Gromaszek oraz nauczyciele, wychowawcy i uczniowie.

Wójt odnosząc się do obecnej sytuacji na tym przejściu drogowym, zapewnił że gmina wykonała wszystko co było w jej mocy, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu. Wzdłuż tej niebezpiecznej drogi został wybudowany chodnik, na środku przejścia wykonano wysepkę i zatrudniono osobę do przeprowadzania uczniów z pobliskiej szkoły. Dzięki tym przedsięwzięciom, a także działaniom szkoły w zakresie edukacji komunikacyjnej – bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sytuacja wydaje się być pod kontrolą. Oczywiście niebezpieczeństwo nadal istnieje, ale ten stan rzeczy może zmienić tylko wybudowanie w tym miejscu planowanej od wielu lat drogi ekspresowej S19, która rozwiązałaby problemy bezpieczeństwa w tym punkcie.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90