Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Najlepsi monocykliści z całej Polski...

Aktualności

Najlepsi monocykliści z całej Polski rywalizowali w Niemcach

Najlepsi monocykliści z całej Polski rywalizowali w Niemcach

06.09.2016

Pierwszy weekend września na skateparku w Niemcach upłynął pod znakiem jednego kółka. W dniach 3 – 4 września odbyły się tutaj Ogólnopolskie Zawody Monocyklowe.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był mieszkaniec naszej gminy, Krzysztof Piekarczyk – od sześciu lat zapaleniec jazdy na monocyklu, o którym swego czasu pisano w gazetach i pokazywano jego pasję w telewizji. Pan Krzysztof podjął się zorganizowania pierwszych po tej stronie Wisły Ogólnopolskich Zawodów Monocyklowych. Na jego prośbę do organizacji tego przedsięwzięcia dołączył się Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach, Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach oraz Urząd Gminy w Niemcach, a Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś objął imprezę honorowym patronatem.

Zawody rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10.00. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wójt w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Sławomira Mroczka oraz Dyrektora Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach Jerzego Wójcika.

W sportowych zmaganiach udział wzięli najlepsi monocykliści z całego kraju. W ciągu dwóch dni 30 zawodników m.in.  z Poznania, Wrocławia, Katowic i Krakowa rywalizowało w takich dyscyplinach jak trial, flat, street, skok w dal, skok wzwyż oraz balans. Dodatkowo w sobotnie popołudnie na terenie Lasów Kozłowieckich odbył się również wyścig na dystansie 5 km.

Poniżej prezentujemy klasyfikację medalową:

Trial:

1. Aleksander Parucki
2. Paweł Matys
3. Damian Małkowski

Flat:

1. Damian Małkowski
2. Jakub Kownacki
3. Rafał Koń Petka

Balans:

1. Paweł Matys

Mono Wyścig Leśny:

1. Kamil Kacprzak
2. Jakub Kownacki
3. Rafał Koń Petka

Street:

1. Jakub Kownacki
2. Rafał Koń Petka
3. Damian Małkowski

Skok wzwyż:

1. Damian Małkowski

Skok w dal:

1. Rafał Koń Petka

Był to weekend pełen wrażeń. Zwycięzcom gratulujemy zdobycia medali i nagród, a Krzysztofowi Piekarczykowi dziękujemy za pomysł i zaangażowanie w organizację tak wspaniałego wydarzenia w naszej gminie.

Relacja z zawodów w Panoramie Lubelskiej:

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów:

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90