Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Inauguracja roku szkolnego 2016/2017...

Aktualności

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w naszej gminie

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w naszej gminie

05.09.2016

1 września to tradycyjnie pierwszy dzień szkoły. Tego dnia w 7 placówkach oświatowych Gminy Niemce naukę rozpoczęło ponad 1600 uczniów. Jak co roku koniec wakacji i początek obowiązków szkolnych wśród dzieci i młodzieży wywołał różne nastroje, od radości ze spotkania z dawno nie widzianymi przyjaciółmi z ławki po niepewność, a czasem i łzy, zwłaszcza u pierwszaków.

Wraz z pierwszym dzwonkiem nie wszystko będzie tak jak przed wakacjami. Od tego roku szkolnego sześciolatki nie mają obowiązku iść do szkoły podstawowej. Obowiązek ten dotyczy tylko siedmiolatków. Decyzję o wcześniejszym wysłaniu dziecka do szkoły teraz podejmują rodzice. Ze szkolnego kalendarza zniknął także sprawdzian szóstoklasisty, a w szkolnym sklepiku będzie można już kupić drożdżówkę. Nie jest to jednak powrót do poprzednich zwyczajów. Resort zdrowia tylko złagodził przepisy dotyczące żywienia uczniów w wyniku czego część produktów znika z listy zakazanych ale mają być one zdrowsze czyli zawierać mniej cukru i tłuszczu.

I to nie koniec zmian. Od 1 września 3 placówki oświatowe z naszej gminy mają nowych dyrektorów. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś osobiście wręczył nominacje nowym dyrektorom w Zespole Placówek Oświatowych w Dysie, w Szkole Podstawowej w Jakubowicach Konińskich i w Zespole Szkół w Krasieninie.

Wszystkim nauczycielom życzymy wiele sił i energii potrzebnych dla kształcenia nowych pokoleń, a uczniom wytrwałości i zapału w zdobywaniu wiedzy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z inauguracji roku szkolnego 2016/2017.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90