Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Zakończenie wakacji na ludowo –...

Aktualności

Zakończenie wakacji na ludowo – Dożynki Wojewódzkie 2016

Zakończenie wakacji na ludowo – Dożynki Wojewódzkie 2016

30.08.2016

28 sierpnia 2016 r., w ostatni weekend wakacji sportowe lotnisko w Radawcu zapełniło się mieszkańcami z całej Lubelszczyzny, pragnącymi wziąć udział w wojewódzkim święcie plonów. Organizatorami tegorocznych Dożynek Wojewódzkich byli Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Lubelski i Wójt Gminy Konopnica.

Święto plonów rozpoczął uroczysty korowód wieńców przy akompaniamencie orkiestry dętej. Delegację z naszej gminy poprowadzili: Wójt Krzysztof Urbaś, Zastępca Wójta Iwona Pulińska, Przewodniczący Rady Gminy Niemce Sławomir Mroczek wraz z małżonką oraz Radny Piotr Pankowski. Wieńce reprezentujące gminę Niemce wykonały panie z KGW w Woli Niemieckiej (wieniec tradycyjny) i mieszkańcy sołectwa Nasutów (wieniec nowoczesny). Ten ostatni, przedstawiający samochód gaśniczy niesiony był przez druhny z OSP Nasutów.

Po korowodzie odbyła się msza św. dziękczynna, której przewodniczył Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik, a po liturgii został zaprezentowany tradycyjny obrzęd dożynkowy.

W pierwszej części imprezy na scenie wystąpiły między innymi: Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrowica" oraz „Serpanok” i „Dyvostruny” z Ukrainy, a na niebie pojawili się spadochroniarze z AntyGrawitacji.

Teren wokół sceny został zagospodarowany przez różnego rodzaju wystawców, stoiska handlowe i twórców ludowych. Jak co roku na dożynkach nie zabrakło wioski Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina” gdzie wśród wielu stoisk gminnych nasz namiot promocyjny cieszył się ogromnym powodzeniem. O zainteresowanie naszą gminą zadbał między innymi zespół ludowy Ciecierzyn.

Około godziny 16-tej rozstrzygnięte zostały konkursy na wieniec dożynkowy i najpiękniejszą posesję. Niestety w tym roku wśród laureatów zabrakło naszych mieszkańców.

Wojewódzkie święto plonów zakończyło się wieczornymi koncertami zespołów Akcent, 2 plus 1 i Poparzeni Kawą Trzy.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90