Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI To będzie pierwsza tego typu impreza...

Aktualności

To będzie pierwsza tego typu impreza w naszej gminie!

To będzie pierwsza tego typu impreza w naszej gminie!

24.08.2016

W pierwszy weekend po wakacjach czyli 3-4 września 2016 r. na terenie skateparku przy ul. Różanej w Niemcach odbędą się I Ogólnopolskie Zawody Monocyklowe. To będzie największa jak do tej pory taka impreza w Polsce i pierwsza po tej stronie Wisły.

Pomysłodawcą, a zarazem głównym organizotorem zawodów jest Krzysztof Piekarczyk - od sześciu lat zapaleniec jazdy na monocyklu z naszej gminy, o którym swego czasu pisano w gazetach i pokazywano jego pasję w telewizji. Udział w imprezie zapowiedzieli najlepsi monocykliści z całego kraju.

https://www.youtube.com/watch?v=3CLAmADAIw4

Zawody rozpocznął się w sobotę 3 wrzesnia o godz. 10.00. Przez dwa dni zawodnicy będą rywalizowali w kategoriach trial, flat, street, skok w dal, skok wzwyż oraz balans. Dodatkowo w sobotnie popołudnie uczestnicy imprezy przeniosą się do Lasów Kozłowieckich w okolicę "Kopaniny" gdzie dzięki zgodzie Nadleśnictwa Lubartów odbędzie się wyścig w terenie leśnym na długości ok. 5 km.

W organizację wydarzenia zangażowali się Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach, Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach oraz pracownicy Urzędu Gminy. Impreza została objęta honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce, a patronat medialny objął Spotted Lublin.

Wszystkich miłosników sportów ekstremalnych jak i zainteresowanych niecodziennym wydarzeniem w Gminie Niemce serdecznie zapraszamy do kibicowania podczas zawodów.

plakat

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90