Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne...

Aktualności

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie lubelskim

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie lubelskim

12.07.2016

Z dumą informujemy naszych mieszkańców, że najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne województwa lubelskiego znajduje się w Gminie Niemce. Laureatami etapu wojewódzkiego XIV Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne zostali państwo Elżbieta i Sławomir Capałowie z Dysa.

Konkurs, którego organizatorami są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowa Inspekcja Pracy, ma na celu promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 970 gospodarstw z całej Polski. W pierwszym etapie konkursu gospodarstwa były weryfikowane przez komisje powiatowe, a zwycięzcy przeszli do etapu wojewódzkiego. Zgodnie z regulaminem, wojewódzkie komisje konkursowe sprawdziły w nich m.in.: ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy; stan budynków inwentarskich i pomieszczeń gospodarczych; wyposażenie maszyn i urządzeń rolniczych w osłony ruchomych części; stan techniczny pilarek tarczowych i łańcuchowych; warunki obsługi i chowu zwierząt oraz stosowanie i jakość środków ochrony osobistej.

Poza tym brano pod uwagę rozwiązania techniczne i organizacyjne stosowane w gospodarstwie w celu ograniczenia ryzyka wypadków i zwiększenia bezpieczeństwa pracy oraz organizację miejsc wypoczynku i zabawy dzieci.

Najbezpieczniejszym w województwie lubelskim okazało się  gospodarstwo prowadzone przez państwa Capałów, nomen omen ubiegłorocznych laureatów III miejsca w konkursie pt. „Najpiękniejsza Posesja Powiatu Lubelskiego” w kategorii - gospodarstwo rolne. 26 czerwca 2016 roku podczas Dnia Otwartych Drzwi organizowanych przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli laureaci odebrali szereg atrakcyjnych nagród oraz nominację do reprezentowania naszego województwa na szczeblu krajowym.

Gospodarstwa zakwalifikowane do etapu centralnego konkursu w lipcu zostaną ponownie "prześwietlone". Zwycięzcy będą ogłoszeni i nagrodzeni 23 września podczas targów Agro Show w Bednarach (woj. wielkopolskie). Główną nagrodą jest ciągnik rolniczy ufundowany przez prezesa KRUS.

Serdecznie gratulujemy państwu Elżbiecie i Sławomirowi Capałom zwycięstwa w etapie wojewódzkim i trzymamy kciuki za etap centralny.
 
 
 
obejrzyj Panoramę Lubelską

Wywiad w Panoramie Lubelskiej z laureatami przy okazji tematu o bezpieczeństwie w rolnictwie.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90