Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Nasza gmina najaktywniejszą w...

Aktualności

Nasza gmina najaktywniejszą w powiecie lubelskim

Nasza gmina najaktywniejszą w powiecie lubelskim

23.06.2016

Podczas I Powiatowych Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych, które w niedzielę 19 czerwca 2016 r. odbyły się w Pszczelej Woli, Gmina Niemce uzyskała tytuł najaktywniejszej w powiecie lubelskim.

Na obiektach sportowych Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli w konkurencjach lekkoatletycznych i rekreacyjnych oraz w grach zespołowych rywalizowało 10 reprezentacji z gmin: Niemce, Borzechów, Krzczonów, Jastków, Bełżyce, Zakrzew, Niedrzwica Duża, Bychawa, Wojciechów i Strzyżewice.

Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonał Starosta Lubelski Paweł Pikula, a nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy sportowej czuwał Ireneusz Rapa - Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, który w trakcie Igrzysk pełnił funkcję Sędziego Głównego.

Zawodnicy z naszej gminy triumfowali w biegu na 100 metrów gimnazjalistek (Natalia Wypart), biegu na 400 metrów dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych (Paulina Ligęza) i chłopców (Stanisław Muzyka), skoku w dal z belki gimnazjalistek (Aleksandra Studzińska) i dziewcząt ze szkół podstawowych (Lidia Różyk), skoku w dal z belki chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych (Stanisław Muzyka), sztafecie szwedzkiej dziewcząt z gimnazjów oraz dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorzy z Powiatu Lubelskiego, ZSRCKP w Pszczelej Woli i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego przyznają, że są pozytywnie zaskoczeni frekwencją, poziomem rywalizacji oraz atmosferą igrzysk. Dlatego zapowiadają, że takie turnieje będą organizowane także w następnych latach.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Imprezie towarzyszyła, piękna słoneczna pogoda. Program imprezy uatrakcyjnił pokaz podnoszenia ciężarów, który zaprezentowała sekcja GLKS „POM-ISKRA” Piotrowice oraz GULKS Niemce.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90