Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI NOC BIBLIOTEK w naszej gminie

Aktualności

NOC BIBLIOTEK w naszej gminie

NOC BIBLIOTEK w naszej gminie

07.06.2016

„Wolno czytać!” – to hasło tegorocznej ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która odbyła się w sobotę 4 czerwca 2016 r. Nasza gmina również włączyła się w tę akcję, promującą czytelnictwo.

Niemiecka Noc Bibliotek została zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną we współpracy z Zespołem Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach w parku w godz. 18.00 – 22.00. Spotkanie  rozpoczęła pani dyrektor Renata Antoszek, która przywitała wszystkich gości – miłośników książek i czytania.  Wśród nich znaleźli się między innymi Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Zastępca Wójta Iwona Pulińska, Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Mroczek, Radni Wiesław Kasperek i Józef Wysokiński, Dyrektor Zespołu Szkół w Niemcach Jerzy Wójcik oraz Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublinie Magdalena Kędra.  

Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Sobotni wieczór rozpoczął się od głośnego czytania w myśl hasła „Cała Polska czyta…”. Na wstępie wszyscy wspólnie przeczytali „Lokomotywę” J. Tuwima. Było dużo emocji… Następnie uczniowie Gimnazjum nr 1 w Niemcach przeczytali zgromadzonym legendy związane z Lublinem i Lubelszczyzną. Kolejną atrakcją było spotkanie z poezją i piosenką pt. „Książki będą na półkach(…) trwalsze od nas” przygotowane także przez gimnazjalistów. W tym czasie najmłodszych uczestników spotkania pochłonęły zajęcia plastyczne. Był również czas na spacer po pięknym parku, gdzie można było spotkać znanych bohaterów baśni i legend, którzy zachęcali do udziału  w konkursach o książce. Chętnych, aby sprawdzić swoją wiedzę i pamięć, znalazło się wielu. Na wszystkich czekały ciekawe nagrody przygotowane przez członków Klubu Seniora oraz Gminę Niemce. Po uczcie dla ducha znalazło się także coś dla ciała – kiełbaski z grilla. Spotkanie zakończyła projekcja filmu „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki.

Pierwsza niemiecka Noc Bibliotek spotkała się z miłym przyjęciem i zgromadziła duże grono tych, dla których czytanie jest radością, a książka to przyjaciel, który pocieszy, rozśmieszy, bawi i uczy. Mamy nadzieję, że impreza ta na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny naszej gminy.

Organizatorzy serdecznie dziękują  tym, którzy w różny sposób pomogli i przyczynili się do organizacji gminnej nocy bibliotek.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90